Většina uživatelů ani neví, že v mobilu nebo počítači, používá operační sytém, někteří dokonce znají, jak se jejich operační systém jmenuje, a potom zde jsou ti, co si vybrali operační systém a potom si jej sami nainstalovali. Operační systém to je veliký složitý program, který ovládá technické zařízení ihned po zapnutí a umožňuje uživateli s ním manipulovat a instalovat si programy, nebo používat databáze a internet. Výrobci technického zařízení přinesou pod nos programátorům složité technické zařízení a programátoři pro technické zařízení naprogramují složitý operační systém a potom operační systém opravují a optimalizují do té doby, dokud není vytvořen nový operační systém, který nahradí starý operační systém.

Operační systém ovládá technické zařízení podle pokynů uživatele, pro ovládání se používají ovladače, tak jako třeba pro tiskárnu použijete ovládací program z DVD disku nebo z internetu. Operační systém se tedy skládá jenom z ovladačů technického zařízení, jelikož se vyrábí neustále novější technické zařízení, musí se ovladače upravovat nebo nahrazovat novými. Po určité době je zde tolik nového technického zařízení, že se musí napsat nový operační systém a začíná to zase dokola od začátku. Často jsou na internetu spory o to, který operační systém je nejlepší si dát do počítače, někdy zapracuje veliká reklamní drahá propaganda, která tvrdí nějaký nový operační systém je správný a že je správné si jej do počítače dneska nainstalovat?

Některé operační systémy se draze platí a jiné jsou zase zadarmo, někdo řekne, když je to zadarmo, tak to asi za moc nestojí, jinak by to draho prodávali? Já existuji v jiném časoprostoru a u nás s operačními systémy nemáme problémy, ani je osobně nikdy neinstalujeme. Z krabice, kterou vám doručovací služba doručí, se technické zboží samo automatiky vybalí a samo se bezdrátově připojí k informačnímu systému a on do nového technického zařízení automaticky a rychle nainstaluje nejnovější top operační systém. Pokud je zde již novější top operační systém, tak je v technickém zařízení automaticky nainstalován v době kdy technické zařízení nepoužíváte. Dneska jsem si koupil nový splachovací červený plastový záchod a on si automaticky nainstaloval top operační systém, děsím se okamžiku, kdy si koupím nový kartáček na zuby a on se sám vybalí z krabice a nainstaluje si automaticky top operační systém.