Každý ví, že existuje test inteligence, ale je možné i otestovat citlivost člověka, citlivost je stejně důležitá pro náš život jako inteligence, inteligence je schopnost najít chybu a tu odstranit správně a rychle, cit je schopnost se přizpůsobit správně a rychle složité situaci a vyhnout se tak použití fyzického nebo duševního násilí k vyřešení problému.

Většinou je míra našeho citu závislá na mnohém, co s námi snadno manipuluje, jde zejména o strach a drogy, na kterých jsme závislí. Podívejme se třeba na bezcitné jednání lidí (Romové, hinduisté, fašisté, komunisti, kapitalisti, teroristi, sekty, islamisti atd.) co jsou závislí na sexu, drogách anebo na svatých dezinformacích, které jim přeprogramovali chybně mozek, a učinili z nich bezcitné živé stroje, které snadno ovládá ten, kdo je ideologicky přeprogramoval.

Mnohdy od druhých cit násilím ve vztahu vyžadujeme, ale sami druhým již cit neposkytujeme, a to dlouho nefunguje, je to obchod, na kterém nikdo nechce prodělat! Většinou čím obtížnější jsou podmínky k životu, tím více jsme i citlivý a jakmile zde je život pro nás velmi snadný, tak se dostavuje automaticky bezcitnost.

Mohli bychom udělat jednoduchý pokus, kdy bychom použili dvojčata z Hinduistické rodiny (Indové, Romové, cikáni) a ty bychom rozdělili tak že by jedno dítě vychovala Hinduistická rodina a druhé dítě by vychoval morálně po narození citlivě křesťanský klášter na řeholního mnicha, ze kterého bude svatý citlivý člověk. Ve věku 20 let by došlo u obou jedinců k založení manželství a mohli bychom statisticky dlouho sledovat, jak jejich manželství probíhá. Otázka citlivosti je otázkou citlivé mravní Křesťanské výchovy, pokud je někdo vychován jako zvíře, tak myslí a koná jako bezcitné zvíře, vše v nás a okolo nás bylo vyrobeno a potom nastaveno!