Teorie je návykovou tvrdou drogou naší kulturní civilizace, je to problém, se kterým si mnoho tisíciletí neumíme optimálně poradit, droga vytvoří závislost a pokud drogu nemáme tak máme z toho stres a deprese, je to začarovaný kruh závislosti na teorii.

Pracuji na počítači a telefonuje mi manželka co je na návštěvě u rodičů, že je jí velmi zle, odcházím za manželkou a když jí prohlédnu tak volám záchranku a doktorovi říkám že moje manželka má zánět slepého střeva, doktor tvrdí že nejprve zde musí být přeci vyšetření v nemocnici, nakonec se ukáže že jsem měl pravdu.

Zde je klasická ukázka praxe a teorie, ten, kdo má dlouhou praxi pozná kde je chyba a ví, jak chybu odstranit, doktoři by nejradši nemocné poslali do krematoria, aby měli od nich konečně klid. V základních principech je si vše podobné, vše se mění podle situace, ale základní principy jsou stejné všude už miliardu let a budou stejné všude i za miliardu let!

Základním principem jsou protiklady, mezi kterými je napětí, a tato energie vytváří příčiny a jejich následky, proto je zde evoluční proces, který staré za nové nahrazuje, a tak se vše recykluje. 

Tak jako máme problémy s nemocemi a doktoři nám neumí pomoci tak máme problém s tím se mít zde dobře a politici nám neumí pomoci, za selháním vysokoškoláků je teorie, podívejme se kriticky na diplomové práce, když čtu diplomové práce chce se mi zvracet, protože zde jsou samé teorie a není zde žádná praxe.

Je to jako s počítačem, jelikož na trhu není ke koupi optimální levný počítač tak jsem si musel sestavit z dílů počítač a do něj nainstalovat Linuxovou distribuci, výběr správné Linuxové distribuce mi bohužel trval mnoho let, už při instalaci Linuxu se ukazuje to, jak bude Linux uživatelsky kvalitní.

Největším šokem je, pokud po instalaci Linuxové distribuce nedojde ke spuštění Linuxové distribuce, protože tato distribuce není optimalizovaná na všechny počítače. Podobná je situace u šablon v redakčním systému WordPress, nabídka šablon je nekonečná a neustále zde jsou nové šablony, nejraději bych si vše sám naprogramoval, ale na to nemám náladu ani čas.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..