Teorie jsou jenom berličky, o které se opírají ubožáci, praxe je zde nutností

01
Internet se stal drogou, na které jsou hříšníci závislí, okamžitě vzniklo mnoho obchodníků a podnikatelů co se snažili si z internetu udělat zlatý důl, každý chtěl mít na internetu stránku nebo blog, jenže k čemu je stránka nebo blog, když nemá velikou návštěvnost, to je jako obchod bez zisku! Na internetu to funguje v mnohém podobně, jako mimo internet, chceš mít zisk z prodeje zboží nebo služeb, tak si zaplať drahou reklamu!
02
Jak jde ale o utrácení peněz za reklamu, tak lidi najednou zapojí svoji inteligenci a genialitu, aby za málo peněz toho získali co nejvíce, nejvíce návštěv je od stabilních návštěvníků co si vaši stránku dali do záložek, potom následují návštěvníci z vašich odkazů, nakonec zde jsou návštěvníci z reklamy, tito rychle a draho získaní návštěvníci, ale nejsou výhodou ani jistotou, vyplatí se většinou jenom na začátku vzniku stránky.
03
U každé stránky to funguje jinak, každá stránka je originál a potřebuje i originální přístup, pokud toužíte po úspěchu, je to práce na mnoho let, v mnohém to připomíná péči o zahradu a dům. Teorie jsou jenom berličky, o které se opírají ubožáci, praxe je zde nutností, musíte si vše otestovat tím, že budete mnoho chybovat, zkušených je na internetu nedostatek, ale nezkušené jako kdyby z nebe shazovali.
04
V mnohém to připomíná sportovní ligy, v první lize jsou stránky a sociální sítě s velikou návštěvností jako je; Google, Seznam, Novinky, Facebook, YouTube, Yahoo, Amazon, WordPress, atd. všimněme si, že trvá mnoho let, než se stránka dostane do první ligy, je to obrazně jako maratónský závod, na startu je každý rok na internetu asi milion stránek, ale jenom první tři dostanou medaile.
05
Vyhrávají ti, co nabídnou to, co nenabízí konkurence, lidi chtějí mít výhodu, a ten kdo jim výhodu nabídne, získá návštěvnost a tím i zisky z prodeje nebo reklamy. Jde o to, aby vyhledávače a návštěvníci, nalezli přesně to, co hledají, pokud to nenaleznou, tak rychle odejdou a už se nevrátí!
06
Televize je pasivní informační systém, internet je aktivní informační systém, to bohužel znamená, že návštěvy na stránkách trvají většinou krátkou dobu, nejde jenom o počet návštěvníků za den, jde spíše i o to, jak dlouho se návštěvníci na stránce zdrželi!
07
Proto je zde snaha, aby návštěvníci na stránce dělali nějakou aktivitu, která je na stránce udrží co nejdéle, jde o sledování; hudby, videa, komentování, hodnocení, dotazníky, rubriky, rozdělení textu na více stránek, atd. dále je nutné stránky optimalizovat pro mobilní telefony a vyhledávače, velmi důležitý je i vzhled stránky který je jednoduchý a funkční.
08
Mnohé stránky jsou chybné už svojí doménou a svým názvem, často slyším, já jsem myslel! Někdy je nutno investovat do nové domény a začít se správným názvem, a zde je zakopaný pes, ono nám to funguje, a my to nebudeme už měnit! Vyhledávače pracují se slovy a netolerují lidem jejich chyby, práce kvapná je špatná, doména a název to jsou základy vašeho úspěchu.
09
V dávné minulosti lidi k vyhledávání používali katalogy, klasikou je katalog Firmy, většina klasických katalogů evolučně zanikla, třeba DMOZ ukončen 2017, protože lidem stačí použít jenom vyhledávač v prohlížeči, moderním katalogem je naše Heuréka, založená 2007. Na stránkách se setkáváme s nejrůznější reklamou, která se nás snaží přesměrovat na jinou stránku, některé formy této reklamy jsou proti všem zavedeným pravidlům, podle hesla peníze nesmrdí, se zavedením blokování reklamy, je zde často žádost o to, abychom blokování reklamy vypnuli.
10
Vyhledávače pomocí programů monitorují vše, co se děje na internetu, pro monitorování přidělují stránkám zařazení podle hodnoty stránky a hodnotné stránky potom dávají jako první do výsledků hledání, hodnotná stránka má pro návštěvníky hodnotu díky tomu že jim poskytuje to, co potřebují. Vše se točí kolem rychle a ekonomicky, to co je pomalé a není to ekonomické je potrestáno malou návštěvností.