Subjektivních pravd je na světě jako sraček

Neustále jsme pod tlakem subjektivní pravdy, co se vydává za objektivní pravdu, je na světě lidí jako sraček, nebo tomu tak není? Množství lidí na světě je relativní, záleží, s čím budeme toto množství porovnávat, veškeré naše vědomosti vznikly díky porovnávání, a tak to co je pro tebe správné to je pro mě chybné.

Každá pravda je limitována; časem, prostorem, přiblížením atd. proč nám vlastně druzí násilím nutí svoji subjektivní pravdu a odmítají uznat naši subjektivní pravdu? Je to otázka závislosti na droze, pro mnoho bláznů je jejich pravda pro ně drogou, na které jsou závislí, je to marnost se snažit těmto bláznům vysvětlit to že jejich pravda je subjektivní.

Objektivní pravda je naivní iluze, protože vše je v evolučním pohybu, a tak to co bylo dříve svatou pravdou to dneska je hříšná lež. Už dva roky slyšíme že je zde pandemie Covid-19 na kterou umírá mnoho lidí na celém světě, podívejme se na tuto informaci v roce 2120 a optejme se na ulici někoho na to, jestli v roce 2020 byla na světě nějaká pandemie?

Každý vám řekne že na světě v roce 2020 nebyla žádná pandemie, protože tato informace z myšlení průměrných lidí zmizela. Statisticky za pouhých sto let zmizí 99 % informací ze současnosti, protože je nahradí nové potřebné informace, je to jako chtít dneska od někoho, aby uměl používat logaritmické pravítko v zaměstnání. 

Když čteme staré knihy, ve kterých si lidi představovali budoucnost tak se jim smějeme, jak byli tehdy lidi hloupí a naivní, neustále slyšíme o tom, že nám hrozí oteplování a že to bude pro civilizaci katastrofa, podíval jsem se na Vánoce z okna a venku sněží, takže zde žádné oteplování zde není, prověřujete, než začnete něčemu v televizi věřit!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.