Přeskočit na obsah

Strach vás psychicky zabíjí

Navazuji na problematiku a ta se týká pitomců, kteří se stále na něco pitomě ptají, jak optimálně rychle změnit svůj ubohý život, oni o tom jenom mluví, ale nakonec skutek utek. Já k tomu ale zas chci říci, že si prostě myslím, že takový typ pitomců přesně ví, co má dělat, jen mají strach to začít.

Ale vědí, co přesně by měli a vědí, že by se to všechno zlepšilo, kdyby šli tou náročnou cestou, protože taková cesta je vítězná cesta. Je nejtěžší, ale když se dostaneme za cílovou čáru, vše už je jako na obláčku. Jenže valná většina pitomců dělá největší pitomost v tom, že se vydá tou nejlehčí cestou, tím pádem nic nedělají a vynaloží jen minimální úsilí na to, něco udělat.

Takže chci takovým pitomcům vzkázat jenom tohle: Vy moc dobře víte, co máte dělat, tak to udělejte. Vy se nepotřebujete na nic nikoho dotazovat, vy musíte vstát z postele a začít to realizovat, vaše intuice je správná, nebojte se začít. Valná většina pitomců, kteří se ptají „jak začít“ jsou pitomci a mají strach z toho neznáma, které se bude odehrávat po jejich startu, protože jdou na zcela novou cestu.

Jenže pokud vás to tam táhne a vy se toho bojíte, pak to znamená, že to je správné, protože vám to něco má dát. Má vás to učinit silnějšími. A s každým krokem budete stoupat. Nevadí, když často uklouznete, důležité je vstát. Nemusíte být nutně perfektní, udělejte to tak, abyste byli spokojení.

Takže občas zkuste naslouchat vnitřnímu hlasu, protože on má pravdu, když budete dělat, že ho neslyšíte, stále k sobě budete neupřímní. Ještě chci dodat, že když nahodíte nějaký postup a on vám nevyhovuje, pak to znamená, že též musíte zase něco změnit, a tak musíte vymyslet něco jiného a pokračovat v něčem jiném.

Může se stát, že vám nebude vyhovovat třeba nějaký typ cvičení anebo životní postoj, tak hledejte něco, co se vám více přiblíží a bude vás to skutečně obohacovat, nemá smysl někde zůstávat, když vidíte, že tam není žádný pokrok. Je to takzvaný mrtvý bod a tam by člověk moc dlouho neměl zůstávat, jinak zakrní.

Vidíte, že vám to ubližuje? Tak se od toho oprostěte, když víte, že to pro vás není dobré. Když vidíte, že to nenosí ovoce, ale naopak, tak si najděte jinou cestu, ale nesmíte se vrátit ani na začátek, protože tamta cesta taky nebyla dobrá, takže když „uklouznete“, klidně se na chvíli zastavte, ale nezůstávejte tam, prostě přemýšlejte co dál a včas odejděte, vy už si tu správnou cestu najdete.

Věřím tomu. Musíte být v pohybu, jinak ničeho nedosáhnete. Strašně mě fascinuje, jak se vnímám jako šťastná osoba od doby, kdy doopravdy poslouchám, co se uvnitř mě děje a dávám svým emocím tolik prostoru, kolik zrovna vyžadují. Často jsou silné, nepříjemné, zahlcující.

Když ale přijmu že jsou a nesnažím se je měnit, odezní. Odezní, aniž by se uložily do podvědomí, kde by se hromadily a čekaly na explozi. A to je ten poslech vnitřního hlasu, který by každý měl poslouchat, protože on má skutečně pravdu a ví co dělat. Měli byste k sobě být upřímní, měli byste své emoce přijmout, ať už jsou jakékoliv.

Protože ty emoce z vás dělají to, čím jste. Zobrazují toho pitomce, který je uvnitř. Zobrazují vaše skutečné touhy a přání a myšlenky. A co se týká pitomců, kteří si něco nechtějí přiznat, stejně vás to dožene, věřte tomu, protože ten vnitřní hlas k vám stále bude mluvit a říkat vám, že je něco špatně.

Dokud ho budete ignorovat. Emoce dusíte a nechcete si je přiznat, to děláte špatně, musí vámi protéct a musíte je přijmout, stejně jako bolest. Uvidíte, budete volnější. Já si myslím, že na světě nejsou pitomci. I když se tak někdo může považovat, stejně v sobě již dříve něco zazdil, proto vše dává stranou, protože se k těm skrytým emocím nehlásí, neukazuje je na potkání, ale v hloubi duše to pitomec není.

A zrovna nejvíc emočně založení bývají zpravidla pitomci, kteří jsou odtažití a uzavření. Měl jsem už několik zkušeností s takovými pitomci a vždy to byla jen přetvářka, aby jim někdo neublížil. A já mám pro takové pitomce pochopení, z části jsem také takový. Ale vy si musíte uvědomit, co je ve vás.

To je totiž řešení. Odpověď na otázky, které stále hledáte. Hledejte je uvnitř sebe, naslouchejte vnitřnímu hlasu. A řekněte si, proč to celé tak, a tak vnímáte, co bylo tím hlavním spouštěčem a od toho se odvíjejte. Může to být později i vaší motivací. Zkuste se ponořit do své osoby, zeptejte se sami sebe, proč jste takoví a takoví.

Proč máte v sobě stále ten tlak. Co vás blokuje. Co vám nedovoluje začít, nebo pokračovat v něčem? Něco tam být musí. Vždy tam něco je. A to je ten „vratký most“, který je vaším úkolem. Je to jeden ze strachů, ve kterém je skrytá pitomost.

A když se zaměříte tímto způsobem na všechny části, pak se postupně uvolníte, odblokujete a věřím tomu, že dojdete ke svému štěstí. Většinou na té cestě bývá více blokací, než si pitomec představí. Začne řešit jednu věc a ta se prolíná s druhou a třetí a tak dál.

Proto si je musíte shrnout a začít od té hlavní, nejdůležitější a pak postupně se dostávat i k těm méně závažným, vše je to totiž propojené. Hlavně odstranit zábrany, znamená odstranit i případné předsudky, pokud tam nějaké jsou. Musíte se očistit, být pitomcem, kterým chcete být a toho nedosáhnete, pokud neustále budete jenom poslouchat okolí a nezaměříte se na sebe, na svůj hlas.

Nikdy nebudete šťastní, pokud se snažíte zalíbit všem pitomcům. Vy sami se sebou musíte být hlavně spokojení, pak se vám to vše krásně roztřídí a v životě budete mít zase jen pitomce, kteří dost možná už neodejdou, budete mít práci, ve které se vám bude dařit, to proto, protože budete sami sebou.

Pokud víte o pitomcích z vašeho okolí, že vás takové nepřijmou, pak to nejsou ti správní pitomci a vůbec byste se neměli ohlížet na to, co si o tom myslí. Je to váš život, jenom váš, proto se nenechte ovlivňovat jinými energiemi, každý má své pole, do kterého pouští ostatní energie kolem nás, proto když je pustí hodně blízko, pak je jimi ovlivněn do značné míry.

Pak je na řadě zvážit, zda vám určitá energie něco dobrého přináší. Pokud ne, nechte ji odejít. Něco umře, aby něco nového mohlo vykvést. Tak to je. Nesmí ale umřít vaše pravá podstata. S nadějí a vírou nejdál dojdeš. Víra v sebe je tu myšlena jako pozitivní myšlení. Víra, že všechno bude lepší.

Jak se to říká, neříkejte si, že něco bude, ale představujte si, jak už tam jste, něco na tom bude. Zaměřte se na věci, které opravdu chcete, čemu se budete věnovat, to bude růst, takže stejně to platí jak s něčím hezkým, tak i například s depresí.

Když se budete věnovat negaci a myšlenkám na to, jak to bude zlé a jak se nic z toho neuskuteční, pak to k sobě přitáhnete, když ale naleznete v sobě tu sílu, a i přes počáteční nevydaření najdete vůli a budete myslet, jak jste na vrcholu, pravděpodobně na tom budete lépe.

Začnou se vám otevírat ty bloky. Takže do čeho dáváme čas a energii, to roste, nabalí se to na sebe všechno. Stejně tak mohou růst i lidské vlastnosti. Když svoji pýchu budete zalévat jako květinu, vyroste z toho dlouhá, ač pyšná sebevědomá růže, ale s trny.

Nebo když budete příliš líní a budete tu lenost živit, budete překypovat věcmi, které jsou možná někde napsané, ale neexistují, protože vy jste neudělali nic proto, aby se staly. Budou vám přibývat jenom ty papírky, ale zkušenosti žádné. 

Takže věnujte svou pozornost hlavně tomu, u čeho chcete, aby ta gradace byla vyšší, investujte čas do toho, o čem si myslíte, že je pro vás důležité. Pro váš život. Bez, čeho být nemůžete. Uzdravte se vnitřně i na venek. Budou se dít zázraky. Bude z vás vyřazovat síla. Vyrovnanost.

Musíte ale zase, být v pohybu. Zkoušet. A ten, kdo je na mrtvém bodě, tak ten už jako by nebyl, protože mu to nikdy negraduje, ani nedegraduje. Když mi někdo řekne buď ticho. To je pro mě hlavní spouštěč ještě většího vodopádu.

Takže mě tímhle slovem vlastně vůbec neumlčí, ba naopak, vytáhnu ještě něco, co jsem ani já sám neměl v plánu. Někdy mám fakt chuť utéct jinam. Tady si šikovných lidí nikdo neváží, specialisti nám utíkají do zahraničí, být narození na mě, tak se narodím v jiné společnosti, kde nejsou samí pokrytečtí pitomci.

Štítky: