Přeskočit na obsah

Státní výdaje pod mikroskopem

Když jsem spatřil absolutně vše, za co stát utrácí peníze, které získá na daních a jinak, udělalo se mi špatně od žaludku a začal jsem zvracet. Pokud bych měl použít nějaké přirovnání z přírody, napadá mě jenom klíště, které je tak dlouho na hostiteli přisáté, dokud se dosyta nenasaje krve hostitele. Stát to je klíště, které vysává ekonomicky všechny občany státu mnoha způsoby a naprosto bezcitně a bezcharakterně jako sobecký parazit! Jedinou výjimkou zde je státní elita, která má státní řidiče, co jí všude vozí luxusními auty, tuto ideologickou elitu stát nijak nevysává vysokými daněmi a jinak.

Obrazně bych řekl, že státní elita nemá na záchodě obyčejný papír, ale vytírá si svoji posranou sobeckou prdel jenom státními penězi, protože jich má stát nadbytek, bohužel jenom pro svojí milovanou elitu. Jeden den prezidenta, i když je nemocný stojí náš národ dva milióny korun, kolik stojí USA jeden den jejich prezidenta vám raději ani nebudu říkat, nejspíše byste se z té velmi vysoké částky zbláznili a vyskočili z okna. Jednoduchým ukazatelem špatného státu je jeho veliká spotřeba formulářů a kancelářského papíru, stát totiž pracuje nejvíce s papíry, tak jako kovář pracuje nejvíce se železem.

S příchodem počítačů a internetu vznikla iluze, že se bude šetřit s používáním formulářů a papíru, opak je ale bohužel pravdou, spotřeba papíru a formulářů bohužel narostla několikanásobně. Dalším ukazatelem špatného státu je veliký počet jeho zaměstnanců v porovnání s počtem zaměstnanců a podnikatelů co nejsou státními zaměstnanci. Dále zde jsou celkové náklady na jednoho státního průměrného zaměstnance v porovnání se zaměstnancem, který nepracuje pro stát a zde zase se ukazuje, že náklady na státní zaměstnance jsou většinou minimálně dvojnásobné oproti nestátním zaměstnancům.

Armáda, policie, vězeňská služba, soudy, tedy mocenské struktury jsou velmi náročné na státní zdroje, víte přesně, kolik stojí moderní vojenské letadlo a jeho provoz, nebo jiné moderní zbraně a jejich provoz? Někdo nazval rozdělování státních peněz porcováním medvěda, kdy si každý chce pro sebe urvat co největší kus masa, a když je medvěd sežrán dokonale státním systémem, tak se vydávají dluhopisy a je zde veliký státní dluh v současnosti na každého občana naší malé republiky asi 200 000 Kč. Pro představu to, co vy si svojí prací vyděláte za celý měsíc, to stát zaplatí za jednu sekundu, jako splátku státního dluhu!

Jde o jakousi dluhovou past, ze které se těžko uniká a lze se jenom modlit, aby nám ty veliké státní dluhy v budoucnosti někdo odpustil. Co s tím je možné s tímto zoufalým stavem něco učinit? Vše je o optimalizaci, tak jako se optimalizují stránky na internetu, aby měli větší návštěvnost a tím i větší zisk tak se musí logicky optimalizovat správně a rychle státní výdaje. Je to obrazně jako trhání zubů a těch špatných ekonomických zubů je zde mnoho a ekonomický zubař bude mít s trháním mnoho práce a ekonomicky nemocný stát bude mnoho trpět tím trháním zubů.

Zruší se nejprve armáda, policie se zmenší taky, vězení se zruší, soudnictví se taky zruší, byrokracie se převede na internet a zmenší se velmi drasticky a zásadně na opravdu minimální množství lidí, co budou pracovat jenom v úkolové mzdě formou telemarketingu na telefonu. Politika se zruší, stát místo zkorumpovaných starých politiků, budou řídit jenom počítače a internet! Když drasticky klesnou státní výdaje, zmizí logicky i bída a nezaměstnanost a místo ekonomického očistce, zde bude konečně ekonomický ráj. Bohužel političtí tuční kapři si sami nevypustí ekonomický rybník, kde se jim dneska dobře daří, jde jenom o to, kdo jim ten státní ekonomický rybník konečně vypustí?

Štítky: