Šťastný je ten, kdo je v ráji

Nešťastný je ten, kdo je v očistci. V očistci je ten, kdo chybuje, protože hloupý je. Šťastný je ten, kdo je v ráji, protože on nechybuje, a tak se i nerozčiluje. Někdy mě fascinuje to, jak chybují profesionálové, co mají vysokou školu, nedávno jsem se bavil s profesionálem, co léčí lidskou psychiku, a on nevěděl základní informace o tom, jak lidská psychika objektivně funguje, a byl jako gramofonová zaseknutá deska, která opakovala to, co se naučila na škole.
Proč léčení lidské psychiky profesionály je evolučně zaostalé? Příčinou je nedostatek nadhledu nad problematikou lidské psychiky, profesionálové berou mozek jako počítač, ale mozek není počítač, je to svobodný internet, a to je zásadní rozdíl. Mozek jsou miliardy vztahů, které se neustále podle situace mění, není zde žádné mocné a bohaté centrum, které by říkalo co je správné, a vytvářelo zákony a morálku.
Mozek je možné jenom hudbou, nebo jinak, příjemně naladit, a není možné do něj nahrát násilně nové programy, a nové informace, protože skeptický mozek, nové programy a nové informace vůbec nepřijme, protože je skepticky považuje za virus nebo dezinformace. Malé dítě není skeptické a tak věří na pohádky a kouzelníky, jakmile se dítě naučí dobře mluvit, a často mluví s cizími lidmi, tak brzo je dětský optimismus eliminován, a místo něj je zde až do smrti jenom skepticismus.
Díky za vaše ohodnocení
[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Tento web používá Akismet na redukci spamu