Spotřeba hodnot narůstá díky chybám

Podívejme se na jízdu autem do zaměstnání, můžete jet do zaměstnání draho nebo levně, záleží na tom, jaké použijete auto, a jak to auto budete řídit, a jak budete o auto pečovat. Podobné je to i u spotřebičů ve vaší domácnosti, spotřebiče co jsou velmi staré mají většinou velikou spotřebu energie, jedinou výjimkou jsou plynové spotřebiče, zde modernizace nedospěla k žádným úsporám energie.
Největším spotřebičem energie v bytě je; světlo, teplo, lednička, televize, počítač používaný na hraní her, levný notebook má malou spotřebu energie. Rychlovarná konvice nebo elektrická multifunkční trouba, má sice velikou spotřebu energie, ale po velmi krátkou dobu, a tak tato spotřeba nemá význam. Poslední dobou se rozmáhá to, že inteligentní spotřebiče odebírají proud, i když jsou vypnuté, protože jsou v pohotovostním režimu, jde zejména o spotřebiče na dálkové ovládání. Vyplatí se udělat si centrální systém, kterým tyto spotřebiče centrálně vypneme, když spíte, nebo když jste mimo domov.
Hodnoty ale zbytečně spotřebováváte i tehdy, pokud zbytečně zapínáte televizi nebo počítač, jaký má smysl se dívat na ubohé komerční pořady v televizi o ničem, nebo navštěvovat ubohé sociální sítě, na internetu, kde jsou jenom samí troubové, co naříkají, že je jejich život v troubě. Hodně hodnot lze ušetřit i u stravování, vyplatí se uvařit si doma větší množství jídla z hodnotných surovin, a toto jídlo potom uložit do plastových krabiček do ledničky, a ohřát si později jídlo v mikrovlnné troubě. Správnou volbou jsou dneska počítače zabudované do monitoru, výhodou je že je tento počítač snadno přenosný, a nemá už problémy, co mají malé notebooky.
Díky za vaše ohodnocení
[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Tento web používá Akismet na redukci spamu