Společnost je psychicky nemocná

Jak vyléčit psychicky nemocnou společnost? Většina pokusů o to vyléčit psychicky nemocnou společnost neuspěla, protože se zaměřila jenom na povrchní léčení společnosti, je třeba jít do hloubky a najít zde chyby a ty odstranit. V hloubce zjistíme to, že za psychicky nemocnou společnost může dobrota k tomu, co si dobrotu nezaslouží, společnost zalévá plevel a krmí parazity. Problémem je sociální populismus, kdy si zde mocná elita hraje na to, jak miluje všechny lidi, pod maskou anděla je ale ukryt čert.

Války v nahotě odhalují to, že elita není psychicky zdravá, nahradíme proto lidi za umělou inteligenci a roboty, nejsou ve společnosti psychicky nemocní lidé tak není ani společnost psychicky nemocná. Všechny snahy o to udělat z lidí dokonalé roboty jsou naivní a marné, z nuly nikdo číslo neudělá, lidi nebyli evolučně vytvoření k tomu, aby se z nich stali roboti na dálkové ovládání! Minulost naší společnosti odhaluje že bez velikých systémových změn se budeme pořád točit v kruhu problémů na které není řešení. 

Příspěvek byl publikován v rubrice Deprese se štítky a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.