Dlouho jsem se zamýšlel nad tím, že lidi mají blbou náladu, a to řeší konzumací cigaret nebo vírou v zázraky, jistě musí mít blbá nálada nějakou skrytou příčinu? Příčinou blbé nálady je nejvíce blbá práce, ze které je nám blbě, dobrou náladu má logicky ten, kdo má dlouhodobě dobrou práci, po které je mu dobře. Nedostatek dobré práce pro většinu lidí je zde už mnoho století, nejde o nic nového, podívejme se na delfíny, jak mají dobrou náladu a příčinou je dobrá práce, co jako lidi děláme evolučně špatně, že máme jenom blbou práci, a tak je nám z té blbé práce blbě?

Lidí je zde jako sraček a ti co jsou nahoře zvysoka serou na ty, co jsou dole, a tak život zde stojí za hovno, v přírodě je každé přemnožení rychle eliminováno, protože je zde všude konkurence, pokud by v lidské civilizaci byla všude přirozená konkurence tak by nedocházelo už k přelidnění a degeneraci, s příchodem monopolů přichází přelidnění a degenerace, následkem je logicky blbá práce a tím i blbá nálada.

Monopol je kořenem všeho zla v lidské civilizaci, největší monopol mají mocné veliké organizace, každý monopol to je továrna na blbou náladu. Proč socialismus nefungoval, socialismus byl postaven na státním monopolu, podívejme se na to, co je zde předražené a hledejme příčiny předražení, jistě nakonec dospějeme k monopolu, zlo spáchal ten, komu to přineslo veliký užitek, nadbytek je zde díky nedostatku, ryba přeci smrdí od hlavy.