Toužení po štěstí je zde díky tomu že máme geniální inteligenci, stroje a programy netouží po štěstí, a tak nemají špatnou náladu, můžeme násilím dočasně inteligenci utlumit pomocí drogy nebo víry v zázraky, je to jako brát léky na bolest zubů, co je obrazně tím bolavým zubem, který je třeba opravit nebo vytrhnout, aby zde byla všude trvale dobrá nálada? Tím bolavým zubem je dobrota k tomu, co i naši dobrotu nezaslouží, čiň čertům dobře a oni ti udělají ze života pekelný očistec!

Každý se narodí jako anděl a jakmile se naučí lhát tak se z něj stane čert co žije v psychickém pekle, ráj a peklo je v našem myšlení, naše myšlení proměnilo tak ráj na peklo! V bibli je na začátku krásná mytologie o zakázaném ovoci v ráji, to zakázané ovoce byla lež, jakmile se Adam a Eva naučili lhaní tak se začali stydět za nahotu, a to vedlo k tomu, že se ráj proměnil na peklo a andělé se proměnili na čerty. Lžeme, proto že mezi sebou soutěžíme o hodnotné zdroje, čím více je zde soutěže o zdroje, tím větší je zde pekelný očistec to je logické.

Následkem našich lží je; konflikt, revoluce, válka, totalita, dogmatismus, propaganda, cenzura, vandalismus, extrémismus, ekonomická krize, pandemie atd. vše zde jsou příčiny a jejich následky, řešíme problémy pozdě a povrchně, tím se dostáváme do začarovaného kruhu. Ekonomické je dělat vše ve velkém, jakmile se začne něco dělat v malém tak následkem je ekonomický problém, je to jako s knihou, kdy se nevyplatí psát a tisknout knihy, o které nebudou mít čtenáři veliký zájem, snaha řešit tento problém pomocí reklamy to je chybou. 

Aby se zde mohlo dělat vše ve velkém tak budeme muset naprogramovat umělou inteligenci a nahradit lidské zaměstnance za autonomní roboty, následkem bude logicky nezaměstnanost a bída, problém s bídou není nový a následkem jsou války a pandemie, bída vede k toužení po štěstí a následkem je špatná nálada a tím i stres a deprese, řešením nejsou drogy ani víra v zázraky! Řešením je eliminovat optimálně degeneraci a přelidnění, nemusíme to řešit násilím stačí jenom dát lidem do hlavy kontrolní čipy a ty napojit na globální řídící systém s umělou inteligencí, takto už nebudou moci lidi chybovat, a tak se peklo promění na ráj.