Proč vlastně mezi sebou soutěžíme, to je základní otázka vesmíru života, a tak vůbec? Soutěžíme mezi sebou, protože každý miluje jenom sebe a nenávidí ostatní lidi, dobrota je žebrota. Nesoutěží mezi sebou jenom jedinci, soutěží mezi sebou i organizace a státy, nic nového pod sluncem, soutěžení je i v ekosystému už od té doby co ekosystém zde evolučně vznikl, život je o; soutěžení, hře, boji, násilí atd.

Když nejde úspěchu dosáhnout po dobrém tak se snažíme úspěchu dosáhnout po zlém, v tom se nijak nelišíme od divokých zvířat. Jak by naše civilizace vypadala, pokud bychom mezi sebou nemohli soutěžit mnoho století? Bez soutěžení by naše civilizace evolučně zanikla a z lidí by se stala divoká zvířata, co mají nahý zadek a jedí z ruky do huby. Podívejme se na to, proč sociální politika ekonomicky nefunguje a dojde nám to, že sociální politika potlačuje násilně soutěžení, a následkem je inflace a veliké dluhy. 

Soutěžení stvořilo peklo a tím se z nás logicky stali čerti co touží po ráji, ráj je tam kde není soutěžení, a tak tam žijí andělé, když usneme tak se ocitneme v ráji, a proto si ve spánku odpočineme od pekla, po smrti není pro nikoho peklo ani ráj, smrt je konec hry na to, co ve skutečnosti nejsme. Proč je vlastně peklo proti tomu, aby čerti v depresi páchali sebevraždy? Peklo potřebuje mnoho otroků a vojáků, aby zde tak vzniklo bohatství pro elitu pekla.