Sociální sítě jsou sekty, ze kterých vznikají nová náboženství

Sekty a náboženství jsou založeny na víře v zázraky, jsou to pohádky pro dospělé. Jaké zázraky nám nabízejí sociální sítě a fóra na internetu? Je to zázrak sdílení našich problémů, v realitě nikoho nezajímají tvoje soukromé problémy, v realitě má totiž každý dost svých problémů a nemá tak čas a náladu řešit cizí problémy.

Věř v boha a on vyřeší tvoje problémy tak funguje klasické náboženství, co je na sociální síti ale bohem, ve kterého máme věřit? Tím bohem je zde anonymní sdílení problémů a víra v to že tak se vyřeší naše problémy.

Je to stejné jako když politici věří na to, že se pandemie vyřeší pomocí; očkování, testování, roušek, regulace atd. víra funguje stejně jako chemická návyková droga, která problém odsune do budoucnosti. Každý problém má svoji příčinu, pokud příčinu nenajdeme a neodstraníme tak se problému nezbavíme, je to jako s bolavým zubem, který musí zubař odstranit a sami si s tím neporadíme!

Bolest je signál, který nám říká že je třeba něco opravit nebo změnit, pokud nepochopíme, co nám bolest signalizuje tak do té doby zde bude pro nás očistec, komu není rady tomu není pomoci, centralizace eliminovala rodinu a následkem je vznik sekt a náboženství! 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *