Sledujme utrácení lidí a organizací, z utrácení poznáme to, kde jsou peníze

Ekonomiku nejde vnímat lokálně, musíme jí vnímat dlouhodobě globálně, ekonomika roste díky tomu, že je zde ekonomická svoboda, jakmile je zde ekonomické otroctví tak následkem je stagnující ekonomika, za ekonomické otroctví mohou chyby těch, co jsou nahoře a mají zde; výhody, jistoty, popularitu, imunitu, atd. ryba smrdí od elitních hlav. Sledujme utrácení lidí a organizací, z utrácení poznáme to, kde jsou peníze, na priority jsou peníze, a na to co není prioritní, nejsou peníze. Svět ovládají nadnárodní ekonomické a politické mafie, vše dneska souvisí se vším, jádrem problému je to, že zde není globální kontrolní optimální systém, který by eliminoval lháře a zloděje.

Obyčejný dělník v současnosti je zde jenom ekonomickým otrokem, a jeho naděje na to že se bude mít lépe je nulová. Jisté investice nesou malý zisk, rizikové investice nesou veliký zisk, ale snadno můžete přijít o to, co jste investovali, zhroutit se může burza nebo národ, jenom smrt je jistá, v současnosti je zde snaha o jisté investice, a tím logicky ekonomika dlouhodobě globálně stagnuje, dále zde často dochází k vydírání a podrazům, když nejde porazit konkurenta klasicky, v čestné soutěži a čestném boji, tak se to řeší nečestnými strategiemi, ve stylu peníze nesmrdí. Je zde snaha na všem bezohledně mnoho vydělat, i nemoc nebo válka, je jenom obchod, na kterém ti co jsou nahoře, mnoho vydělávají.

Vše zde má svoje limity, pokud tyto limity násilně porušíme, následují problémy, které mohou přerůst v ekonomickou krizi nebo válku, pro ty co jsou nahoře, jsou ti, co jsou dole jenom levným pokusným materiálem s nulovou hodnotou. Jednoduchým ukazatelem kvality života, je dlouhý věk obyvatel v národě, většinou se dlouhého věku dožívají ti, co nemuseli pracovat jako dělníci, a pracovali v kanceláři, kde se jim dobře dařilo. S narůstající modernizací a optimalizací začíná ubývat práce pro lidi, nebude to trvat dlouho a zaměstnance nahradí stroje a počítače, s narůstající modernizací a optimalizací začíná ubývat práce pro lidi.

Je možné zdanit stroje a počítače, tak jako se zdaňují lidi? Nad tím si dneska lámou hlavu politici, problém je v tom že když stroj nebo počítač nedostane to, co potřebuje, tak nefunguje! Zde se jasně odhaluje pravda o tom, proč ekonomika stagnuje, dělnická třída odmítá fungovat, protože nedostává to, co ke svojí existenci nutně potřebuje. Může si dělník koupit auto, a tím autem jezdit do zaměstnání? Auto je pro dělníka luxus, a proto je všude mnoho starých aut, ve špatném technickém stavu. Blíží se doba, kdy GVKB robot prezident bude vyznamenávat GVKB roboty, lidi budou žít jenom daleko od civilizace v rezervaci, kterou budou hlídat vojenští roboti.