Rubriky
40

Situace určuje pravidla života

Obsah není dostupný.
Prosím povolte cookies kliknutím na Souhlasím v zobrazeném okně

Ano, toužíme a tím se soužíme, každý by se chtěl dostat nahoru kde jsou výhody a nikdo nechce být dole kde jsou nevýhody, situace určuje pravidla života, se změnou situace se mění pravidla a tak jsou jiná pravidla života ve válce a jiná pravidla v době míru. Vše v nás a okolo nás vzniklo díky příčině a následku a tak každý náš problém má jistě i svojí příčinu, mnohdy je příčina našich problémů skrytá a jenom specialista ji může nalézt.

Nejčastějším problémem je zde uzavřenost, je to jako když je pevnost obléhána armádou a lidi v pevnosti jsou uzavření a hrozí jim nedostatek potravy a zboží, v současnosti zde místo oblehnutí pevností je ekonomická diskriminace, kdy ti co jsou nahoře diskriminují ekonomicky ty co jsou dole. Místo toho abychom se zabíjeli pomocí zbraní se dneska zabíjíme pomocí dluhů, občas je zde všude už tolik dluhů, že logicky nastává světová ekonomická krize a mnohdy tato krize vede i k veliké válce.

Podívejme se na statistiky a zjistíme pravdu o tom jak to v realitě objektivně funguje, díky globální digitalizaci je snadné statisticky mít pod kontrolou; ekonomiku, politiku, náboženství, módu, reklamu, vědu, techniku, atd. podívejme se třeba na výrobu mechanických psacích strojů, kdo ještě dneska píše na mechanickém psacím stroji? Psací stroje všude skončili to je evoluce, podobné je to i s telefony, kdy máme místo telefonu se sluchátkem mobilní telefon.

Koho dneska ještě zajímají černobílé němé filmy když zde máme televizi a internet, koho zajímají svaté knihy, když zde máme místo náboženství politiku. Vše se velmi rychle mění a většina lidí na světě neví jak se přizpůsobit nové době ve které každý nemá čas a všichni spěchají aby byli všude první.