Rychlokurz soukromého podnikání

Mnoho lidí by chtělo začít soukromě podnikat ale neví jak na to? Je zde sice mnoho amatérů co by jim chtěli radit pomocí; školení, kurzů, knih, stránek na internetu, atd. jenže to vše je ubohá teorie, která v praxi vůbec nefunguje! Všude kde je možné pomocí práce realizovat zisk tam je jistě i konkurence, je naivní hledat možnost podnikání tam kde není konkurence, to není podnikání ale je to parazitování. Podnikání bylo a bude vždy jako vrcholový sport, pokud jsi líný a hloupý tak se nesnaž soukromě podnikat, protože nemáš šanci na to že zde uspěješ, zázraky jsou akorát v pohádkách nebo ve filmech, v realitě je vše podřízeno reálným ekonomickým pravidlům založeným na příčině a následku.

Vše je dneska o jednoduchosti a složitosti, pokud je pro tebe něco jednoduché a pro ostatní je to složité, tak v tom bys mohl podnikat a být i úspěšný, problém nastane v okamžiku, kdy to co bylo pro ostatní dříve složité, to je dnes pro ně jednoduché a tak už nepotřebují drahého specialistu a udělají si to levně amatérsky sami. Vše je si v principech podobné a tak pro lepší pochopení se už mnoho století používá podobenství, dneska tomu říkáme módní populismus.

Rád fotografuji a filmuji a tak mohu na fotografování a filmování ukázat jak došlo k tomu že už nepotřebujeme profesionální fotografy a kameramany, zvládneme to sami stejně dobře, jako profesionální fotograf a profesionální kameraman, díky tomu že se fotoaparáty a kamery optimalizovali a digitalizovaly a vše za nás dneska udělá profesionálně automatika a programy v počítači, tím jsme eliminovali profesi fotografa a kameramana.

Často mediálně slyšíme že prý se zánikem starých profesionálních specializací vzniknou evolučně logicky nové specializace, to je jenom částečná pravda, skutečnost je taková, že nám; modernizace, automatizace, globalizace, atd. bere pracovní místa a možnosti k podnikání, následkem je nezaměstnanost a tím i bída, jako první zanikli místa v zemědělství a dopravě, dneska začínají zanikat místa v továrnách, většina lidí se proto přesouvá do služeb, nebo se snaží být státními zaměstnancem.

Přichází doba ve které bude dostupná zdarma umělá inteligence a ta způsobí dominový globální efekt, kdy začne rychle všude narůstat nezaměstnanost a soukromí podnikatelé začnou krachovat ve velkém. Roboti začnou v továrnách vyrábět roboty a tak robot prezident bude vyznamenávat roboty, otázkou je už jenom jsi na to připraven, že budeš muset za krátkou dobu opustit konzumní civilizaci a žít ve rezervaci jako ubožák.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..