Rychlé narůstání nezaměstnanosti v EU

Problém s nezaměstnaností není nový, neustále lidí přibývá a modernizace spojená s automatizací a digitalizací má za následek narůstání nezaměstnanosti, média nám lžou o tom, že vzniknou nová pracovní místa a lidi se jenom přesunou na nová pracovní místa, statistiky nezaměstnanosti se upravují tak, aby to vypadalo že nezaměstnanost v EU rychle nenarůstá. Podnik v EU který v roce 1980 měl 200 zaměstnanců má dneska v roce 2020 jenom 20 zaměstnanců a produkuje stejné množství produktů jako v roce 2000, jak je možné to že došlo k tak velikému snížení počtu zaměstnanců?

Příčinou jsou vrcholoví specialisté, kteří vše modernizovali a tím došlo k velikému snížení zaměstnanců. Na jedno nové pracovní místo se najednou hlásí tisíc zájemců a dochází k tomu že hledání dobré práce je záležitost na mnoho let, tvrzení práce je dost a kdo hledá ten si práci najde je lež jako věž. Teoreticky by mnoho lidí mohlo začít v EU soukromě podnikat a tím by se snížila nezaměstnanost, v praxi zjistíte že naděje na to že vás soukromé podnikání dokáže uživit je minimální, díky veliké zavedené konkurenci, která si mezi sebe nepustí nové soukromníky.

Mnozí specialisté si naivně myslí že jsou nepostradatelní, do té doby než dostanou výpověď, nebude to trvat dlouho a nastoupí umělá inteligence a autonomní inteligentní roboti na akumulátory, najednou bude každý zaměstnanec snadno nahraditelný a bude jedno jestli je to skladník nebo ministr. Odhadem v roce 2053 nebude už pro lidi v EU žádné zaměstnání za dobrou mzdu, nebude možné z EU utéci někam do jiné civilizace, ve které by byla ještě práce za dobrou mzdu, pracovat jenom za ubohé jídlo a ubohé ubytování, o to nikdo v EU nestojí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..