Rodičovství by se mělo zrušit

Rodičovství by se mělo zakázat. Ve světě, kde si bez nadnárodní regulace a korporace nekoupíme ani banán, se mi zdá absurdní ponechávat tak zásadní věc, jako je rodičovství, na lidech. Když chcete prodávat potraviny, musíte k lékaři, musíte na testy, zajistit si zdravotní průkaz atd. Když chcete dítě, můžete se prostě ožrat, zfetovat a s někým, koho znáte několik minut, si ho na lavičce v parku udělat.

To je skandální. Výchova a dětství do jisté míry určuje náš další život, přesto se ponechává v naprosto nekvalifikovaných rukou. Není potřeba umět nic, aby jste vychovávali dítě, stačí jen, abyste ho nenechali úplně zanedbané a můžete si s ním dělat v podstatě co chcete. Ničit mu zdraví špatnou stravou? V pohodě. Pěstovat v něm traumata a mindráky psychickým terorem? V pohodě!

Tyhle naprosto zásadní věci se ponechávají bez zájmu, zatímco řešíme takové kraviny, jako zákazy všeho co nám trochu vadí. Rodičovství by se mělo zrušit. Dítě není žádné právo, to je zodpovědnost. Každé dítě by se mělo globálně od matky odstavit okamžitě, jak to bude možné. Přemístilo by se do výchovných stanic, kde by je vychovával profesionální personál dle nejnovějších pedagogických, psychologických, sociologických a dalších poznatků.

Nic by jim tam nechybělo. Extra starostlivé typy lidí by se nemuseli bát, že nebudou mít rodinu právě ti by tvořili personál stanic a měli by tak větší rodinu, než si kdy uměli představit. Bedlivý dozor, správná výchova, starání se o tělesný a duševní vývoj dětí a následně vzdělání vybrané na základě plánu by pak zajistilo, že z dětí by vyrůstali maximálně efektivní a spokojení jedinci. Mindráky, frustrace, traumata, zranění, nemoci, zanedbání nic z toho by už v podstatě neexistovalo. Samozřejmě vždycky se tomu vyhnout nelze, ale určitě by to bylo mnohem lepší než teď.

Tohle vidím jako budoucnost lidstva. Rodinný model je zastaralý a především nepřirozený. Naprostou většinu lidské historie probíhala výchova dětí kolektivně a rodičovství neexistovalo, protože rodiči byli vlastně všichni. Není divu, že pak vyrůstají malí cynici. Dnešní rodina je především o sobectví, je to moje dítě a já si ho budu vychovávat jak chci. Toť mantra moderních rodičů, co já se takových žvástů načetl, když odhlédnete od vlastního sobectví, žárlivosti, ješitnosti a majetnictví, co na to říkáte?

Díky za vaše ohodnocení
[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Tento web používá Akismet na redukci spamu