Každý vnímá rok 2021 subjektivně, a tak jsem se podíval na rok 2021 objektivně, tento rok je rokem očkování proti globální pandemii, ten, kdo není očkovaný se stává nepřítelem společnosti, jenže ono to očkování není žádný zázrak, protože virus se rychle mění, a tak stačí krátký čas a vaše očkování je vám k ničemu! Dále zde jsou pořád problémy s mocnými pitomci, co dělají veliké pitomosti, a tak mají lidi všude pitomou náladu.

Microsoft nám mediálně tvrdil to že Windows 10 je poslední verzí Windows, a najednou je zde Windows 11, vše je zde dočasně a je naivní věřit tomu, že zde bude něco na věčné časy. Tak jako je zde nový Windows 11 tak je zde i nový macOS 12 mám jej už nainstalovaný, nevšiml jsem si, ale žádných změn, třeba je to tím že je to testovací verze. Nejvíce mě u macOS rozčiluje jiné rozložení klávesnice a jiné klávesové zkratky, dále mě zde rozčiluje nedostatek programů, na které jsem zvyklý z Windows. 

Co se týká techniky tak novinkou je autonomní robot Atlas který pracuje rychleji než člověk, to znamená že se jistě blíží doba, kdy roboti budou v továrně vyrábět roboty, a to povede k tomu, že robot prezident bude vyznamenávat roboty, zaměstnanci budou všude už jenom na baterky! Když jsme u té budoucnosti tak tento rok byl natočen Matrix 4 a tak se můžeme podívat do budoucnosti, jak si jí naivně představují tvůrci tohoto filmu. Mnoho se mluví o tom, že zde budou auta bez řidiče na akumulátory, všude je snaha o to, aby zde bylo; pivo bez alkoholu, pokladna bez pokladní, auto bez řidiče, sex bez lásky, politika bez politiků atd.