Přeskočit na obsah

Realita je jako internet

Internet vytvořil virtuální realitu pomocí informací a programů, co jsou v počítačích připojených k internetu, stejně tak čas a prostor vytvořil skutečnou realitu pomocí informací a programů, otázkou je, co je zde tím počítačem a internetem? Tím počítačem a internetem jsou nejmenší částice které lze spatřit jenom pomocí elektronového mikroskopu, vše, co je veliké to je složeno dočasně z malého a po čase se to zase rozpadne na to co je malé, a tak je zde nekonečná recyklace u hmoty a informací.

Naše smysly vnímají jenom to, co je veliké proto potřebujeme mikroskop, který dokáže vnímat i to co je malé, ve světě informací a programů jsou nejmenší data, a tak z dat vznikají informace a programy které zde jsou evolučně dočasně. Rád fotografuji a filmuji, takto mohu lépe pochopit realitu, vše zde vypadá jinak z dálky a jinak z blízka, spěcháme, a tak nemáme čas a peníze na to poznat mnohé z blízka, a proto často chybujeme.

Podívejme se z blízka na to, jaké chyby dělají nejvíce lidi, nejčastější chybou lidí je nahrazení praxe za teorie, začíná to pohádkami a končí to diplomovou prací která teoreticky něco složitého popisuje. Jednou jsem se ptal na to, proč jsou studenti, co píší diplomové práce takoví pitomci? Musíme bohužel pracovat s tím co máme, mi odpověděl ředitel, lepší to už nebude. Pravda je jako cibule, která nás donutí k pláči.

Naštěstí už brzo zde člověk evolučně skončí a v civilizaci místo lidí budou jenom stroje a programy, robot prezident bude vyznamenávat roboty, v továrnách budou roboti vyrábět roboty, člověk to byla testovací verze, která se evoluci nepovedla, a tak finální verzí bude nový svět strojů a programů, místo zavírání vadných lidí do vězení nebo blázince, se budou autonomní roboti opravovat v značkovém servisu a pokud se oprava už nevyplatí, tak se bude autonomní robot recyklovat.       

Štítky: