Je zde veliká nabídka informací a programů o psychologii a podobných tématech, vše to jsou ale jenom teorie, které v praxi většinou nefungují, každý člověk je genetický a psychický originál v originální situaci která se často mění, a tak logicky potřebuje i originální přístup který mu pomůže s jeho psychickými problémy. Stroje a programy nemají psychické problémy, protože zde není inteligence, to logicky znamená že čím více má člověk k dispozici inteligence, tím více má i psychických problémů které nedokáže vyřešit.

Klasickým psychickým problémem je toužení po; štěstí, úspěchu, bohatství, moci, popularitě, zdraví, moudrosti atd. život nás neustále staví před složité úkoly které nedokážeme zvládnout a následkem je stres a deprese, řešením nejsou rozhodně drogy nebo léky na deprese, není řešením ani víra v pohádky kde jsou zázraky. Vše je zde hra a tím zde jsou i změny v nás a okolo nás, jde o to nebýt amatérem a být profesionálem, díky tomu že máme dostatek praxe v tom co nejvíce děláme. 

Podívejme se na válku, proč zde jsou často války, když je naše sociální konzumní společnost proti vraždění lidí a ničení cizího majetku? Problémem je egoistické pokrytectví u těch, co se dostali díky protekci k moci a výhodám, pokud nám vládnou jenom zlí lidé, tak následkem je psychický očistec, ve kterém je mám ten druhý peklem. U divochů není problém s tím, že by jim vládl zlý vůdce, protože jakmile je vůdce zlý tak jej divoši zabijí jako by to byl jejich nepřítel, proto mají mocní a bohatí lidé imunitu a profesionální ochránce, aby je někdo nezabil za jejich zlé egoistické skutky.