Toužení po úspěchu vedlo k tomu, že vznikli evolučně stroje a později i programy, vše se okolo nás rychle mění a optimalizuje, problémem je to že člověk je pořád stejný pitomec, který dělá často pitomosti. Teprve krize v nahotě odhalují lidskou pitomost a nutí nás to abychom chyby opravili, největší naší chybou je špatná kontrola lidí a organizací, funguje optimálně jenom to, co je pod optimální kontrolou! 

Abychom mohli zajistit optimální kontrolu tak nahradíme globálně lidi za stoje a programy, všechny snahy o to zajistit nad lidmi kontrolu evolučně selhali, protože kontrola byla vždy povrchní a dočasná. Základem pro kontrolu byla a bude konkurence spojená s bojem o existenci, v okamžiku, kdy zmizí konkurence a boj o existenci, tak následkem je válka nebo ekonomická krize. 

Neustále stavíme pevnosti a ty pevnosti dobýváme, dneska jsme nahradili nedobytné hrady za daňové ráje, ve kterých se ukrývají soukromé peníze před politiky a byrokraty. Nejsme tak bohatí abychom mohli zalévat plevel a krmit parazity, lidská práce je drahá a nekvalitní, a proto se nahradí lidská práce za práci strojů a programů! 

Je třeba konečně pochopit to že vše je zde evoluční experiment který staré za nové nahrazuje, lidská kulturní civilizace je už systémově mrtvá, ať žije nová civilizace, kde jsou místo pitomců autonomní inteligentní roboti na akumulátory! Dojde k tomu, že se propojí virtuální realita se skutečnou realitou, už zde nikde nebudou existovat; peníze, soukromé vlastnictví, výhody, sex, drogy atd.