Každý člověk na světě je už mnoho tisíciletí spojen s testováním konzumní společnosti a je i pokusným objektem na kterém se mnohé testuje, jsou zde i dokonce testy inteligence a testy dopravních předpisů. Známkování ve škole je testování žáků na to, jak zvládají učení ve škole, testů je zde obrovské množství nejsou jenom testy na papíře, jsou i testy která se provádějí v naší hlavě, aniž si uvědomujeme to, že něco testujeme.

Testování vychází vždy z porovnávání, je to obrazně síto, do kterého něco chytáme, jelikož lidi rádi lžou tak je zde i testování na to, jestli člověk lže a používáme k tomu moderní techniku. V současnosti se ve velkém testují léky, protože díky slabé imunitě a dlouhému věku jsme často nemocní, s příchodem moderní vědy a techniky začínáme profesionální testování svěřovat inteligentním systémům a robotům. Profesionální test konzumní společnosti je snadný pomocí statistik a zde si uvědomíme že za vším jsou příčiny a následky.

Někdy může dojít k nečekané reakci na chybu kdy se zhroutí díky jedné chybě veliký hodnotný systém, takovou chybou jsou globální krize a světové války. Současný svět to je obrazně strom, který nemá hluboké kořeny, a tak stačí málo a strom se zhroutí, příčinou je amatérismus, díky kterému strom hluboce nezakoření.

Spěcháme, a tak chybujeme, práce kvapná je špatná, nejhorší je situace u výchovy v rodině a škole, nevychovaný člověk se potom chová jako egoistický dobytek a tím se stává pro společnost problémem se kterým si neumí pokrytecká společnost poradit. Řešením je začít nahrazovat lidi za autonomní inteligentní roboty na akumulátory, robot prezident bude vyznamenávat roboty, lidi se odsunou z civilizace do rezervací a zde se oddělí muži od žen, aby se už pitomci nerozmnožovali jako invazní druh.