Ty lžeš, protože máš měkký nos, to říkají dospělí dětem a neuvědomují si tím, že vlastně dítěti řekli, že každý člověk na světě je lhář, protože nikdo zde nemá tvrdý nos. Dospělí chtějí po dětech, aby jim řekli pravdu, a přitom jim sami lžou o tom, že je přinesl čáp a že na Vánoce dává dárky Ježíšek, nebo jím říkají pohádky, kde vše dopadne dobře.

V Rusku se Komunistické noviny jmenovali dokonce Pravda, jak absurdní, když tam lhali lidem o tom, že se díky sociální státní byrokratické politice budou mít zde dobře? Mnozí odvážní lidé dokonce bojovali za pravdu a mnoho za to i trpěli, někteří skončili jako mučedníci, zato nikdo nikdy nebojoval za lež, asi proto, že to není třeba.

Otázka pravdy vychází ze situace, pokud je pro nás výhodné lhát tak i lžeme a pokud je pro nás výhodné mluvit pravdu tak jí i říkáme. Většinou lžeme lidem, jež nás nemají rádi, a říkáme pravdu těm, co nás mají rádi, bohužel těch, co nás mají opravdu rádi je velmi málo, a tak více lžeme.

Nejhorší je, když nám lže někdo, komu mnoho věříme, může jít o přítele nebo o nějakou autoritu, zrada nás zasahuje velmi citelně a trvá dlouho, než se z toho zotavíme. Zajímavé by bylo natočit film, ve kterém by nikdo nelhal a nekradl, protože by každý měl v mozku čip a ten by lež zablokoval a donutil lidi mluvit pravdu a nekrást.

Jsou určité profese, kde se mnoho lže a krade, díky pravdě by se museli transformovat nebo by zanikly. Nejhorší je, když lžeme sami sobě a okrádáme sami sebe, nalháváme si, že jsme dokonalí, taková lež je jako droga a když zjistíme, že jsme nedokonalí hříšníci máme deprese a je nám velmi zle.