Proč nám plánování budoucnosti nevychází?

Plánování je možné tam, kde nejsou změny, čím více je konzumní systém nestabilní díky změnám, tím obtížnější je plánování budoucnosti. Podívejme se do minulosti, na to jak si lidi plánovali naivně jistou úspěšnou budoucnost, a jak vše dopadlo zcela jinak. Vše je zde nejisté a jenom smrt je jistá, s příchodem; globalizace, automatizace, optimalizace, digitalizace, transformace, atd. se vše začalo rychle měnit, a už brzo zde budou roboti, a umělá inteligence.
Celé je to o salámové metodě, kdy se nenápadně vše mění, a my si změny neuvědomujeme, a najednou je zde tak veliká změna, která z nás udělá ubožáka. Pokud zaměstnavatel vyhodí někoho, kdo podle něj špatně pracoval, tak je nám to jedno, ale když vyhodí nás, tak najednou z toho máme deprese, protože bohužel nemůžeme nikde sehnat dobré zaměstnání.
Svět nemění; náboženství, politika, umění, atd. svět mění jenom věda a technika, stačí se jenom podívat na mobilní telefony, každý idiot je prioritně závislý na mobilním telefonu a internetu, virtuální svět nám nahrazuje skutečný svět. Mnoho se dneska začíná hovořit o tom, že by lidi díky robotům nemuseli pracovat, a globální společnost by jim zajistila sociální výhody a jistoty na přídělový čipový systém.
To samozřejmě vítají ti, co mají minimální mzdy, ale bojí se toho ti, co mají vysoké mzdy, jako prezidenti a ředitelé. Paraziti mají inteligenci, a mohou změnit tak strategie parazitování podle nové situace, jenže vše jednou narazí na systémový problém, který nejde už nijak vyřešit, a tím problémem bude umělá inteligence a roboti.
Díky za vaše ohodnocení
[Celkem: 0    Průměr: 0/5]