Pokud něco nevíme tak tomu nerozumíme, a proto jsme zvědaví, není možné vědět všechno, a tak se specializujeme abychom věděli aspoň něco profesionálně. Zvědavost je spojená s inteligencí, a proto to co není inteligentní, to není ani zvědavé. Nejvíce jsme zvědaví na to, jaký má náš život smysl? Někdo věří že náš život má smysl a jiný nevěří na to, že náš život má zde smysl, kde je ukrytá pravda?

Pokud jsme šťastní má pro nás život smysl a pokud jsme nešťastní tak pro nás nemá život smysl, jak to udělat abychom byli šťastní? Je zde mnoho náhražek, které nás mohou učinit šťastnými na krátkou dobu je to ale jenom iluze štěstí, iluze štěstí jsou snadno a levně dostupné, skutečné štěstí je ve svobodě, jakmile zde není svoboda tak následkem je toužení po štěstí.

Podívejme se na divoká zvířata, které jsme zbavili násilně svobody, jak nejsou šťastná, a tak se nechtějí v zajetí rozmnožovat. Čím více jsme ubohými otroky tím více logicky toužíme po svobodě, moc a bohatství nám dává iluzi svobody, a tak je zde snaha získat moc a bohatství za každou cenu, tím se ocitáme v začarovaném kruhu závislosti na úspěchu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..