Přeskočit na obsah

Proč je život k nám zlý?

Kauzalita praví že každý problém má svoji příčinu a pokud je k nám život zlý tak příčinou jsou zlá pravidla podle kterých žijeme, zlí lidé vytvořili zlá pravidla a kontrolují jejich dodržování. Aby se měli ti, co jsou nahoře, dobře tak se musí mít zle ti co jsou dole, štěstí existuje díky neštěstí, napětí mezi protiklady je zdrojem energie a tato energie zde se vším podle pravidel pohybuje.

Většina změn je zde jenom na povrchu a pod povrchem se nic nemění mnoho století, není zde; demokracie, socialismus, kapitalismus, idealismus, dogmatismus atd. je zde všude mnoho století protekcionismus.

Protekcionismus je rakovinou, která zabíjí politiku a ekonomiku. Podívejme se na internet, to, co má zde protekci to má díky tomu i veliké zisky, je to podle principu moje hra a moje pravidla. Autorská práva na internetu to je o protekci, která umožňuje parazitování těm, co mají na internetu výhody. Jakmile je někde koryto pro dobytek, tak okamžitě vzniká plot okolo koryta, aby se ke korytu dostal jenom elitní nenažraný dobytek.

Štítky: