Práce je pro lidi stejně nutná jako potrava

Jsem dlouho nezaměstnaný a mám z toho deprese. Pokud by jste byli autonomním inteligentním robotem, tak by vám nevadilo to že jste dlouho nezaměstnaný, protože by jste se vypnuli a čekali ve skladě na to, až zde bude pro vás zaměstnání. Problém je v tom že jako člověk se nemůžete vypnout a navíc musíte platit za; byt, auto, jídlo, telefon, topení, elektřinu, atd. nikoho nezajímá to že nemáte peníze, máte mít našetřeno dostatek peněz pro případ nouze.

Proč vás společnost najednou nepotřebuje a odmítá vám nabídnout zaměstnání ve vaší specializaci. Skončila doba kdy bylo potřeba mnoho lidské práce a přišla doba ve které se vše automatizuje a optimalizuje následkem je rychlé ubývání možností najít si zaměstnání.

Mnozí si naivně myslí já mám jistou práci a nemusím se bát dlouhodobé nezaměstnanosti, najednou práci ztratí a psychicky se z toho zhroutí, najít si novou práci je pro něj jako hledat marně jehlu v kupě sena, často se setkávají s tím že nesplňují veliké nároky nového zaměstnavatele. Když si může zaměstnavatel vybrat z mnoha zájemců o zaměstnání, je logické že si vybere takového zaměstnance, který je lepší než ostatní zájemci.

Stává se tak z vás použité zboží o které není už zájem, často se setkáte s tím, že sice vás někde i zaměstnají, ale ve krátké zkušební době vás vyhodí, protože nesplňujete jejich vysoké nároky. Je zde i možnost začít soukromě podnikat, pravdou je že pokud by bylo soukromé podnikání tak výhodné, jistě by zde nebyla už nezaměstnanost! Podívejme se na statistiky lidí v depresi a zjistíme že nejvíce trpí depresemi lidé co nemají dobré jisté zaměstnání, práce je pro lidi stejně nutná jako potrava.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..