Rubriky
40

Populární produkt se dobře prodává

Obsah není dostupný.
Prosím povolte cookies kliknutím na Souhlasím v zobrazeném okně

Proč jsou pohádky populární už mnoho století? Svět ve kterém žijeme není optimální z mnoha důvodů a tak je zde díky pohádkám možnost utéci do světa iluzí, kde jsou možné zázraky a kde neplatí pravidla a normy, která nás v mnohém omezují. Svým způsobem jsou pohádky lékem na naši nemocnou psychiku, pohádky utlumí bolest způsobenou tím že jsme dole a nemůžeme se dostat nahoru. Mnohé staré pohádky už současným lidem nevyhovují protože se v nás a okolo nás mnohé změnilo a máme jiné závislosti něž měli lidé v minulosti, vše je zde dočasně a i pohádky stárnou a tak ztrácejí popularitu.

S příchodem televize a internetu se změnila psychika lidí a tak to čemu lidi dávali v minulosti protekci tomu už dneska protekci nedávají, čemu vlastně současný konzument pohádek dává protekci o tom je správná pohádka. Současný konzument pohádek nedává už protekci tomu že se z chudého člověka stane král nebo královna, období králů skončilo, dneska je to o tom že se z bezvýznamné nuly stane slavná celebrita pomocí toho že má štěstí.

Popularita je dneska více než moc a bohatství, následkem je pokrytecký populismus který nahradil demokratický kapitalismus. Problémem je zde to, že není na světě člověk ten který by se dokázal zavděčit všem, navíc to co je dneska populární to zítra nemusí už být populární vše se rychle mění. Moderní pohádky povedou konzumenty těchto pohádek k pochopení toho, jak funguje svět popularity?

Populární je to co je kvalitní, protože to vytvořil profesionál, čas má dost času na to aby to co je hodnotné podpořil a to co je nehodnotné eliminoval, je to o tom přej a bude ti přáno, dej a bude ti dáno, správné principy jsou pevnou skálou, na které lze postavit geniální systémy které odolají času, z díla spatříme tvůrce. Správným principem jsou protiklady, napětí mezi protiklady vše zde stvořilo a udržuje zde vše v chodu po nekonečnou dobu.

V minulosti byli pohádky postavené na dobru a zlu, jenže dobro a zlo je relativní, co je pro jednoho dobrem to může být pro jiného zlem. Současné pohádky jsou postavené na popularitě a bezvýznamnosti, vše je dneska produktem který je na prodej a populární produkt se dobře prodává a tím se dosahuje velikého zisku, nemocný člověk se opírá o hůl a hlupák se opírá o to co je populární, zdravý člověk se nepotřebuje o nic opírat, on je tím čím je, a na nic si nehraje.