Politika je kariéristický boj o výhody a jistoty, proto je politika logicky továrnou na lži

Vše je zde o závislostech, není na světě člověk ten, který by nebyl ovládán závislostmi, toužení je zde manipulátorem který nutí lidi ke lži a krádeži, když z člověka mizí toužení, tak i mizí jeho psychické soužení. Politika je kariéristický boj o výhody a jistoty, proto je politika logicky továrnou na lži. Z díla poznáme tvůrce, a dílem politiků je deprese u ekonomiky, a tím i veliká konzumace slivovice a cigaret, aby lidi nějak překonali blbou náladu způsobenou politiky.

Pravda a láska je zde už jenom za peníze pro milionáře, pokud nejsi milionář, tak nemáš nárok na pravdu a lásku o tom, tento konzumní očistec je. To ta minulá vláda vám lhala, díky nám, vám ale bude líp, pracujeme na tom. To mě připomíná, jako když se potápí loď a chudáci jsou zamčení v podpalubí, elita se ale dostane, do záchranných člunů, když díky bídě a nezaměstnanosti, zemřou zbytečně milióny dělníků, je to nudná statistika, když zemře prezident, tak je to tragédie. Ceny zde jsou jako v kapitalismu, ale platy máme jako v socialismu, kde je chyba?

Chyba je v naší zaostalosti, máme zaostalé ekonomické priority, a proto je zde malá kupní síla obyvatelstva, politici vymýšlejí draho a pomalu něco, co ve světě je už dávno vymyšleno a praxí ověřeno, jak je to proboha možné? Slepý nemůže vést slepé, ano, politici jsou slepí k tomu, jaké má existenční problémy pracující lid. Pokud náš stát není jako soukromá firma, je zde logicky otázka, a co vlastně náš chudý stát objektivně je? Náš stát je banánová republika a vládnou zde cizinci, politici jsou jenom loutkami, které bohatí cizinci, snadno pomocí úplatků a korupce ovládají, koho chléb jíš, tomu i sloužíš.