Pokud chceme něco prodat tak použijeme reklamu, která nabídne to, co chceme prodat, reklama vyzdvihne klady a zamlčí zápory, reklama nás klame od narození do smrti jsme reklamou manipulování více než si uvědomujeme. Dobré a levné zboží nepotřebuje reklamu a jde dobře na odbyt, většina zboží a služeb je drahá a nekvalitní, a tak potřebuje reklamu.

Politici slibují ekonomické zázraky a zapomínají je splnit, chyba není v politické straně nebo v prezidentovi, chyba je v tom že vše má svoje pevně nastavené limity, podívejme se na ekonomiku bývalých socialistických států, co jsou už kapitalistické, všude je bída a příčinou je to že ryba smrdí od hlavy, politici jsou jenom loutky, které ovládají milionáři a korporace.

Když nejde ovládání lidí po dobrém tak se to řeší po zlém, nadbytek je zde možný díky nedostatku, konzumní společnost to je organizace, ve které je rozdělní na ty, co jsou nahoře a ty co jsou dole, rovnost je zde jenom v tom že je zde každý dočasně. Polika je boj o státní vysoké funkce spojené s mocí a bohatstvím, čím větší státní koryto, tím větší je u něj politický dobytek.