Pitomci věří na teorie, které nejsou v praxi otestované

Podívejme se do minulosti civilizace, jaké škody zde napáchali teorie, které nebyli v praxi otestované, je to mnoho tisíciletí pořád stejný příběh o tom, že jako pitomci věříme na teorie, které praxe neotestovala, a tak plýtváme hodnotami a tím nejsme evolučně úspěšní.

Podívejme se třeba na diplomové práce a zjistíme to, že jde o teorie, které v praxi nefungují, podobná je situace u lidských zákonů, které jsou teorie, která v praxi nefunguje. Teorie je informační polotovar, který je třeba praxí optimálně otestovat abychom mohli mít užitek z teorie.

Neustále vychází mnoho zázračných návodů na to, jak dosáhnout cíle snadno a rychle, jde vždy o teorie, které v praxi nefungují, vše, co lze snadno a rychle získat to nemá pro nás trvalou hodnotu! Často je zde snaha o to, aby chybná teorie z dálky vypadala jako svatá pravda, na kterou se lze spolehnout, jsme od narození do smrti systematicky klamáni, a tak se z nás stávají naivní pitomci. 

Neustále vymýšlíme něco je už dávno vymyšleno a otestováno, komu není rady tomu není pomoci, pokud něco nezvládneme po dobrém tak to řešíme po zlém, tím jenom odhalujeme to, že pod maskou slušného člověka je schováno divoké zvíře, které se nedokáže přizpůsobit konzumní společnosti. 

Příspěvek byl publikován v rubrice Chyby se štítky a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.