Otrok má pro otrokáře malou hodnotu

Neustále jsme po celý život agresivně nuceni věřit v nejrůznější teorie a pokud jim odmítneme věřit jsme za to potrestáni. Teorie v praxi nefungují, je to proto že teorie je založená na povrchním poznání jenže pod povrchem bývá vždy ukryté něco s čím nikdo nepočítal, a tak teorie v praxi většinou nefunguje.

Teorie je jako program a praxe je inteligence, když se program dostane do situace, se kterou nepočítal tak se zastaví, inteligence se snaží novou nečekanou situaci zvládnout pomocí improvizace a mnoha zkušeností z minulosti. Teoreticky se může každý zde stát prezidentem nebo ředitelem, v praxi je vaše naděje na to že se stanete ředitelem nebo prezidentem minimální, protože se setkáte s konkurencí nebo s velikou špínou. 

Zvířata existují ve světě praxe zde není žádná teorie, buď v praxi uspěješ nebo zemřeš, je to jednoduché a funguje to bez problémů, proč je moderní člověk tolik obklopen nejrůznějšími teoriemi? Příčinou je otroctví kdy otrokáři nechtějí, aby se otroci učili praxí, ale aby se učili pomocí teorie.

Otrok má pro otrokáře malou hodnotu, a tak mu místo praxe poskytuje jenom nejrůznější ubohé teorie které v praxi nefungují. Největší paradox moderní doby je v tom že zaměstnavatelé nechtějí zaměstnat vysokoškoláky bez praxe, a přitom vysoké školy neumožňují studentům během studia získat praktické zkušenosti.

Příspěvek byl publikován v rubrice Ego se štítky a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.