Ať chcete nebo ne, život je boj nebo hra. Proč je někdo šťastný a někdo ne? Proč někdo, kdo je na tom například společensky a finančně stejně jako vy je šťastný a vy ne? Všechno je totiž jenom v naladění. To je centrum všeho, naše sebevědomí. Naštěstí ho dokážeme někdy i ovládat, dají se jím ovládat i emoce, jen to chce optimální naladění.

Kdo bude mít špatně nastavené myšlení, prohrál. Bude nešťastný celý život. Když přijdete o práci, někdo to bere tak, že je to konec světa, někdo si řekne no a co, najdu si jinou, vždyť je takových možností. Když přijdete o partnera, se kterým jste jedno jak dlouho, někdo se v tom utápí měsíce a roky, někdo si řekne tak jo, nechceš se mnou být tak si jdi a hodně štěstí.

Každý je strůjce svého štěstí a ať už se vám v životě děje cokoliv, vždycky to záleží pouze na tom, jak se na danou situaci díváte. Chce to větší rozhled, větší perspektivu, ne jenom vidět, jak je všechno zlé. Všechny ty myšlenky o depresích, stresech, rozchodech. Za příčinu nemůžete, ale můžete za to, jak vám je potom. Cítíte se možná ukřivděně, ale vaše sebelítost nikoho nezajímá.

Chce to jenom zvednout hlavu a jít dál ať se děje cokoliv, být sám sobě pánem, umět poručit sám sobě. Touto cestou jsem došel k osvícení, hlavní je mít rád sám sebe, a to co dělám. Nedělejte věci, které vám nedělají dobře. Dívejte se na svět optimálně, ať už se děje cokoliv, je to jen cesta a cíl, která stejně skončí pro každého stejně na hřbitově, spoléhejte se sami na sebe a od nikoho cizího nic dobrého neočekávejte. Osvícení přeji všem hříšníkům, co žijí v psychickém očistci.