Optimální podnikání

O podnikání bylo napsáno mnoho odborných velikých knih a je i mnoho článků na internetu, každý má svoji subjektivní pravdu a v tom je problém pochopit co je to podnikání. Mám hlad musím něco podniknout abych se nasytil, o tom je každé podnikání u všeho, co je zde živé a inteligentní. S příchodem přelidnění došlo k tomu, že vznikli mocné a veliké organizace které začali podnikání násilně organizovat a určovat co je při podnikání správné a co je chybné, čím evolučně vyspělejší je konzumní společnost, tím složitější se i stává podnikání a složité je i dosažení zisku.

Problémem současného konkurenčního podnikání se stávají veliké náklady na podnikání a často zisk z podnikání nedokáže pokrýt náklady na podnikání, a to logicky vede k zániku podnikání, veliké náklady zde jsou díky monopolům, které mohou levně nakupovat a draho prodávat. Často z dálky vypadá nějaké podnikání jako zlatý důl, ale z blízka poznáte že zde nemáte šanci na zisk, který vám pokryje veliké náklady. Mnohdy vaše podnikání je zdrojem velikého zisku mnoho let, a najednou přijde válka nebo pandemie a vaše podnikání rychle zkrachuje.

V podnikání platí zásada, že čím větší je riziko tím větší je i zisk z podnikání, dneska už není problém cokoli kdekoli vyrobit ve velikém množství, problém je to se ziskem prodat, to vedlo ke vzniku reklamy a korupce. Mnohé zboží a služby se musí prodat rychle jinak ztratí svoji hodnotu, to často vede k tomu nalákat zákazníky na slevové akce, mnohdy jsou ale slevy chytrým podvodem. Mnoho vysokoškoláků nesehnalo dobré zaměstnání, a tak se rozhodli že začnou podnikat, brzo poznali to, že praxe je o něčem jiném než teorie, které se naučili na vysoké škole, a to vedlo k tomu, že zkrachovali.

Podnikatelé, co k nám přišli podnikat z ciziny zde většinu neuspěli a svoje podnikání zde tak skončili, příčinou je u nás; složitost, protekce, zaostalost, byrokracie, politika, školství, doprava atd. Zaměstnavatelé si u nás stěžují na zaměstnance a zaměstnanci si stěžují na zaměstnavatele, kde je zakopaný pes. Zakopaný pes je u nás v amatérismu, který se snaží vypadat profesionálně, z díla poznáme tvůrce, podívejte se třeba na stránku Zpovědnice, která se nezměnila technicky a vzhledem za dvacet let, komu není rady tomu není pomoci!

Moderátoři na Zpovědnici to jsou bývali členové StB, a tak mají krycí přezdívky které používali u StB. Udavačství má u nás dlouhou tradici, proto u nás je bída a zaostalost, ideální je od nás utéci tam kde jde optimálně podnikat a kde není tolik udavačů, naděje na to, že zde bude líp to je naivní utopie, z čerta anděla nikdo neudělá. V současnosti, kdy je zde všude pandemie je veliký problém s vycestováním z naší republiky tam kde jsou optimální podmínky pro podnikání. Optimální by bylo se naučit programovat k tomu vám stačí jenom notebook a když budete umět programovat, tak nebude už problém emigrovat.       

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.