Psychické nemoci jsou zde s námi mnoho tisíciletí, a tak je zde logicky i snaha je léčit mnoha způsoby. Nejvíce populární je používat na psychické nemoci léky nebo drogy, nabídka je veliká, problémem je závislost a často dochází k poškození zdraví. Je zde i možnost nepoužívat léky a drogy, existuje mnoho návodů, jak svoji psychiku zlepšit pomocí; lásky, práce, sportu, zábavy, víry, modlení, meditace, změny priorit atd. problémem zde je to že zde dochází ke zlepšení za velmi dlouhou dobu a tato zlepšení jsou malá. Občas se zde zjeví někdo se spasitelským komplexem a chce spasit všechny lidi před stresem a depresí.

Spasitelský komplex, také nazývaný; mesiášský komplex, božský komplex, spasitelský syndrom atd. je stav mysli, při kterém se pitomec naivně domnívá, že jeho osudem či určením je zachránit pitomce před pitomostí. Nejedná se o psychiatrickou diagnózu či duševní poruchu. Diagnostický a statistický manuál duševních poruch ani klasifikace nemocí, takovou diagnózu neobsahuje, spasitelský syndrom se však může objevit jako součást psychotických onemocnění. Diktátoři v dogmatických totalitách využívají výjimečného stavu k tomu, aby mohli pitomce zachránit před pitomostí pomocí neotestovaných experimentů, které většinou evolučně zle dopadnou. 

Moderní doba přišla s digitalizací a toho začali využívat lidi co chtějí spasit pitomce před pitomostí, a tak se z těchto lidí stali svatí všemocní moderátoři na sociálních sítích a oni rozhodují o tom co je správné a co je chybné, někde byla nasazená i umělá inteligence která nahrazuje lidské moderátory, zde se ukazuje to, že kvalita této umělé inteligence za moc nestojí, a tak umělá inteligence spíše škodí, než pomáhá. Optimální informace, které vyléčí psychické nemoci poskytuje zadarmo jenom Vit Kouba, z díla spatříme tvůrce. Vše je o tom populárně vysvětlit lidem něco co je pro ně složité na pochopení, něco podobného pomocí podobenství dělal už Ježíš Kristus.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..