Pokud je něco v krizi musí se najít příčina krize a potom provést opravu, kdy se to chybné opraví nebo novým nahradí. Naše kulturní civilizace je v hluboké dlouhodobé krizi, a tak život zde nemá smysl příčinou této krize je to, že zde schází optimalizace. Pokud něco není optimalizované tak to chybně funguje, nejprve je třeba optimalizovat člověka, protože člověk je zde centrem, kolem kterého se vše točí a pokud je toto centrum chybné, tak je zde i krize.

Jde o to, aby se už chybní jedinci zde přestali konečně rozmnožovat a tomu lze zabránit snadno pomocí kastrace, navíc kastrace i omezí agresivitu u lidí. 1 % lidí které bude kvalitní tělesně a duševně bude na celém světě zajišťovat potomstvo a toto nové potomstvo bude i nově optimálně vychované, aby bylo optimálně naprogramované pro novou optimální společnost. Starý typ člověka není optimální tělesně ani duševně, je to jenom zdegenerovaný genetický zmetek, který jako žížala jenom vše žere a na všechno zde z vysoka sere.

Kvalitu současných lidí krásně poznáváme v politice, kdy jsou v politice jenom samí zdegenerovaný genetický zmetci, kteří umí jenom lhát a krást, protože to jsou sobecké lakomé svině bez citu a charakteru. Optimální lidi nikde na světě dosud nejsou, a tak zde nemohou být logicky ani optimální vlády, které by optimálně řídili národy, tak jako pro dostihy se připravují geneticky optimální koně a optimální žokejové, tak musíme i pro život mít zde optimální lidi.

Obrazně náš život to jsou koňské dostihy, kdy musíme skákat přes překážky a musíme být lepší než naši konkurenti, abychom se zde měli dobře. Vše zde má nějakou hodnotu, a to co je nehodnotné o to nikdo nemá zájem, a tak se na města hází atomové bomby, nebo se staví veliké koncentrační vyhlazovací tábory, pro zdegenerované lidi.

Hodnotné je to, co je moderní a kvalitní, hodnota časem většinou u mnohého rychle klesá, a tak se to musí rychle prodat, nebo se to musí mnoho využívat, aby se investice zhodnotili. Podívejme se na burzu, zde u něčeho hodnota klesá a u jiného hodnota zase stoupá a zájem je zde o to co stoupá, protože to přináší investorům zisk, každý člověk dosáhne v životě určitého výkonového vrcholu, kdy je jeho hodnota na vrcholu a potom začne jeho hodnota klesat, a tak musí být nahrazen v zaměstnáním člověkem u kterého bude jeho hodnota stoupat.

Jednoduchým testem člověka je plavání na dlouhou vzdálenost, čím delší vzdálenost bez odpočinku člověk dokáže uplavat tím více je jeho tělo zdravé a když je tělo zdravé je zdravé i myšlení v tomto těle, proč prostě neuspořádáme plavecké závody na dlouhou vzdálenost a ti co zde vyhrají by potom nám měli i vládnout, jako prezidenti a ministři, tento závod by se ale opakoval každý měsíc a tak by zde byl prezident ve funkci jenom měsíc, pokud by příští měsíc už v tomto plaveckém závodě neuspěl a nebyl by první.

Jak si to zde uděláme takové to zde i budeme mít, pokud do vlády zvolíme staré zdegenerované ubožáky, co nedokážou uplavat ani dva kilometry, tak od nich nemůžeme očekávat to, že budou správně vládnout. Logicky lidi, co vybereme na rozmnožování, uplavou ve vodě největší vzdálenosti, u těchto lidí se provede i test jejich myšlení pomocí šachové hry s počítačem, kdy se takto vyřadí z výběru jedinci s malou inteligencí, člověk je obrazně stroj a jenom optimalizovaný stroj je ekonomický. Nejspíše nejsou moje opatření ekonomicky populární, ale na velikou ekonomickou špínu se musí vzít drátěný ekonomický kartáč, jiná možnost zde již není.