Opice člověk robot

Proč se ptáme, protože jsme v situaci, kterou nezvládáme, příčinou je vždy vzdálenost k tomu, co potřebujeme, aby nám to bylo blízké, pokud je nám blízký Windows tak máme problém s přechodem na macOS nebo Linuxovou distribuci, v přírodě se vše na něco úzce specializuje mnoho tisíciletí a není zde problém s tím, že by zde docházelo rychle k velikým nečekaným změnám.

Čím vyspělejší je konzumní společnost tím více je zde problém se změnami a následkem jsou chyby v nás a okolo nás. Co bylo to už nezměníme a v současnosti budoucnost vytváříme svými rozhodnutími, mnoho století jsme byli závislí na mnoha rituálech a s příchodem zavedení elektřiny se rychle začalo vše rychle měnit.

Najednou je zde; globalizace, optimalizace, automatizace, digitalizace atd. problémem je to že starý člověk není počítač který bychom mohli vyhodit a nahradit jej za nejmodernější počítač. Člověk nebyl evolucí vytvořen k tomu, aby se z něj stal robot na baterky, který je dokonalým zaměstnancem, se kterým nejsou problémy.

Zaměstnavatelé potřebují roboty na baterky jenom tak budou spokojení, robot prezident bude vyznamenávat roboty o tom je evoluce která staré za nové nahrazuje. Otázkou je na co zde budou lidi, když jim globálně veškerou fyzickou a psychickou práci za mzdu seberou roboti a umělá inteligence?

Často je mediálně slyšet že prý vzniknou nové specializace kam se přesunou lidi ze specializací co evolučně zanikly pro lidi. Lidi se ve virtuální realitě naskenují a po naskenování se lidská těla v krematoriu eliminují, získané informace a programy využije umělá inteligence k tomu, aby optimálně řídila novou civilizaci, kde jsou místo lidí autonomní inteligentní roboti na akumulátory, nejsou lidi tak nejsou s lidmi už žádné problémy. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *