Notebook vydrží 3 roky a PC vydrží 6 let

Proč PC vydrží tak dlouho bez poruchy, příčin je více, notebooky jsou často přenášené a nejsou dobře chlazené, konstrukce je z plastů a plasty rychle odcházejí, velikým nepřítelem počítačů je prach a ten škodí hlavně notebookům, protože se dostávají do prašného prostředí. 

Vyrábějí se i odolné notebooky, ale jejich ceny jsou velmi vysoké, a tak si je kupují jenom bohaté organizace. Největším nepřítelem počítačů je zapnutí počítače, při zapnutí dochází k zvýšenému namáhání a následkem je porucha, ideální by bylo počítače jenom uspat a vůbec je nevypínat, to ovšem znamená zvýšenou spotřebu elektřiny. 

Velikou výhodou PC jsou kvalitní veliké zdroje napájení, které jsou dobře chlazené, existují dneska i počítače zabudované do monitorů, zde není baterie, tyto počítače vydrží 4 roky bez poruchy, a je problém je opravovat a modernizovat. U počítačů platí že nejslabší součást počítače určuje jeho poruchovost, jde nejvíce o mechanické součásti jako je HDD a ventilátory s vysokými otáčkami. 

Díky za vaše ohodnocení
[Celkem: 0    Průměr: 0/5]
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Tento web používá Akismet na redukci spamu