Nemá cenu nadávat na ty, co jsou aktuálně nahoře. Proč? No proto, že je nějaký pitomec bohužel zvolil. Populisté a lháři započali své vítězné tažení světem. Jak k tomu došlo? Jak jsme to jen mohli připustit? Za zlo mnohdy mohou nedomyšlené pokusy o dobré skutky. V tomto případě obhajoba lidských práv. Ta obdrželi i ti, kteří na to nebyli připraveni.  Naše práva byla rozšiřována postupně na práva občanská, až se došlo ke všeobecnému volebnímu právu. Ale co si občan počne s volebním právem, kterému profesionálně nerozumí?

Abych nebyl špatně pochopen, já nemám nic proti populistické demokracii, proti právům lidským, občanským, volebním pro kohokoliv. Nechci přijít o svá práva, ani o ně nechci připravit své odpůrce. Problém ale vidím v tom, že k řízení automobilu musím absolvovat kurz u autoškoly, završený testem. K řízení společnosti, což je proces nepoměrně náročnější, stačí komukoliv dosažení stanoveného věku. Absence vzdělání či mozkové kapacity nikoho nediskvalifikuje. K veřejným záležitostem se mohou vyjadřovat i ti, kteří by v této věci měli po zásluze pouze mlčet.

Nastínil jsem ideologický vývoj, který se dostal na slepou kolej, ale postup ve stejném směru pokračoval i po ukončení poslední války. Po válce došlo k velké revizi uznávaných pravd. Po válečných útrapách chtěli všichni žít a život si naplno užít, ale následovala sociální krize. Díky zavedení rádia a televize se o chybách politických vůdců a vojenských velitelů dozvěděl rychle každý, přirozená důvěra k elitám začala umírat. Po zhroucení RVHP se opět odlehčila nálada, rychle se rozvíjela digitalizace a sociální sítě. 

K čemu to vede? K tomu, že každý pitomec může své pitomosti dostat rychle a levně do celého světa ze svého chytrého telefonu, dochází k nepochopení významu slov jako je; pravda, láska, spravedlnost, morálka, zákon atd. Opakovaně s těmito slovy pracují všemocné elity. Subjektivní pocit není něčí pravdou, protože pravda je jen jedna, objektivní skutečnost. Nezaměňujme subjektivní myšlenky za objektivní pravdu. Spravedlnost, to je teprve oříšek. Populističtí politici rozšiřovali v dobré víře práva občanů. A sociální populisté to dorazili a podařilo se jim vymazat pravý význam slova spravedlnost. A tak se každý nepřizpůsobivý příživník ohání svými právy a zapomíná na svoje povinnosti. 

Každý z nás má jiné možnosti. Například někdo lépe běhá, někdo má větší sílu. Oba mají teoretické právo vyhrát olympiádu v běhu či ve vzpírání, ale nemají stejné možnosti. První nezvedne činku nad hlavu, druhý mu nebude stačit ve sprintu. A úplně stejné rozdíly jsou mezi námi na úrovni; majetkové, inteligenční, vzdělanostní atd. To ovšem neznamená, že je ten nebo onen horší. Muž nedokáže porodit dítě, nemá evolučně tuto možnost. Bohužel populisté záměrně rozdělují společnost na ty, co jsou nahoře a ty co jsou dole a tím vyvolávají závist mezi lidmi.

Záměnou a skrytím původních významů slov naučili své voliče, že mají právo bez rozumových schopností rozhodovat o zemi, bez patřičného vzdělání vykonávat vedoucí funkce, bez příslušného majetku trávit každoročně dovolené v luxusních zahraničních destinacích. Právo na to má každý? Ale ne každý na to má přece ekonomické možnosti! A to je mnoha populisty lidem záměrně zamlčováno. Dokud jim to nebude vysvětleno, dokud dáme možnost lhářům štvát lidi proti sobě, budeme tu mít rozdělenou a nespokojenou společnost.

Je-li člověku televizí a internetem neustále vštěpováno, že má právo na; luxusní dovolenou, vlastní dům, nejnovější luxusní automobil atd. ihned po ukončení vysoké školy, je rozhořčen, když se tak neděje. Má dojem, že je mu jeho právo na luxusní život společností upíráno. Je ale možné, že ani na jedno z vyjmenovaného se nezmůže celý život. Právo totiž není možnost, a to je pravda. Bohužel politiků, dopouštějících se korupce, je příliš mnoho a působí obrovské finanční škody. Pravda je jen jedna, a na pravdu má každý právo. Ačkoliv prezidentskou vlajku špiní svým lhaním politici a celebrity, připomeňme si její staré heslo. Aby pravda a láska u nás konečně zvítězila, musí se nejprve všichni naši obyvatelé naučit být tím čím skutečně jsou a nehrát si na to co nejsou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..