Každá chyba má svoji příčinu, a tak pravým evolučním stvořitelem čertů jsou neuspokojené existenční závislosti, je to podobné jako když se rostliny proměnili evolučně na masožravé rostliny, vše je zde o složení evoluční zkoušky, a to co zkoušku složí získá zde evoluční výhodu.

Existujeme mnoho tisíciletí v konzumním očistci, a tak se z nás stali logicky čerti co myslí na čertoviny, náboženství chce změnit čerty na anděly a politika chce změnit peklo na ráj, z nuly nikdo číslo neudělá.

Zaměstnavatelé potřebují, aby čerti pracovali jako roboti, a tak nahradíme čerty za roboty a umělou inteligenci, nejsou čerti tak zde nejsou s čerty problémy, čerti to byl evoluční pokus, který se evoluci nepovedl, a tak finální evoluční verzí bude autonomní inteligentní robot na akumulátory.

Proč si zde čerti hrají na lidi, to je zásadní kulturní otázka v tomto pekle. Čerti si hrají na lidi, protože myslí na samé čertoviny, války ale v nahotě odhalují to, že jsme čerti, co žijí v konzumním pekle, čert je čertu peklem o tom to zde všude mnoho tisíciletí je, s čerty nejsou žerty!