Často je každý v situaci, kdy hledá odpovědi na nějaké skryté tajemství, a když odpověď najde tak z toho má radost, jsou zde i ti co rádi čtou detektivky a když porovnám obsah detektivek s biblí tak zde najdu mnoho podobného, kdo je pachatelem zla o tom jsou detektivky, a i v bibli hledáme pachatele zla, pravým pachatelem zla je vždy lidská lenost.

Lenost je taky na seznamu lidských hříchů, subjektivně si myslím že z lenosti povstávají všechny naše hříchy a naše chyby. Neustále se mě ptají lidi na to, jak být snadno a rychle milionářem, když jim řeknu že lenoch nikdy nebude milionářem tak na mě koukají zle a myslí si o mě, že jsem pitomec.

Jak vlastně došlo evolučně k tomu, že se z lidí stali lenoši, to jistě musí mít nějakou příčinu? Tou příčinou jsou výhody, které nám poskytuje kulturní civilizace, výhody z nás udělali lenochy po stránce tělesné a po stránce psychické.

V současnosti nejvíce řešíme nemoci, na které umíráme, za každou naší nemocí je lenost tělesná a psychická, ten, kdo není líný, ten má i přirozenou imunitu, a tak se nemusí bát nemocí. Následkem naší lenosti je špína hmotná a psychická, jsme líní špínu uklidit, civilizace se stala továrnou na špínu a následkem je to že jsme z té špíny nemocní!