Násilí stvořilo peklo

Použijeme zlo, pokud to nejde po dobrém, v tom se nelišíme od divokých zvířat, představme si život jenom ve virtuální realitě, kde nejde použít zlo, protože vše má pod kontrolou umělá inteligence a pravidla virtuální reality zakazují použití zla, pokud něco nejde vyřešit po dobrém. Jaké to bude mít následky na naše myšlení a konání, když nebudeme moci použít zlo?

Budeme muset logicky problémy vyřešit po dobrém, pro mnoho pitomců to bude veliké utrpení naučit se tomu že budou muset vše vyřešit po dobrém, to stvoří zcela novou kulturu, ve které nebude už lež ani krádež. Skončí manipulace pomocí odměny a trestu, nebudeme už loutky, které ovládají lháři a zloději, budeme sami sebou a nebudeme si už hrát na to co nejsme. 

Mnozí namítnou že něco takového je utopie, kterou nejde realizovat, není to utopie je to evoluce, vyspělost složitého systému je spojená s tím že se eliminuje použití zla, zlo je chybou v systému a tato chyba způsobuje poškození; ekonomiky, politiky, náboženství, filosofie, umění, organizace, rodiny, školství, zdravotnictví, dopravy atd.

Příspěvek byl publikován v rubrice Ego se štítky a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.