Přeskočit na obsah

Násilí je přirozené

Neustále je zde snaha násilí potlačit nejrůznějšími metodami a způsoby, to, co je ale přirozené, to není možné nijak potlačit, násilí patří prostě k našemu životu tak jako sex a pokrm. Pokud bychom z našeho života všechno násilí odstranili, ztratil by náš život smysl a stali by se z nás živé mrtvoly. Co je to vlastně násilí?

Násilí je použití větší síly k dosažení splnění úkolu, než je normální, je to jako povolování zarezavělého šroubu, kdy použijeme větší sílu, než je normální, a tak dochází k poškození šroubu, který není stavěn na tak veliké násilí. Ten, kdo je pod silným vlivem toho, co miluje a potřebuje, se podobá tomu rezavému šroubu, a tak je zde vůči němu použito násilí, aby se splnil nějaký nutný úkol. Otázkou zde je, jestli je splnění úkolu natolik důležité, aby bylo kvůli tomu nutné použít veliké násilí a postavit veliký vyhlazovací koncentrační tábor, nebo hodit atomovou bombu na veliké město?

Klíště má za úkol získat pro sebe krev, aby si zajistilo svojí existenci, a tak použije násilí a přisaje se ke svému hostiteli a mnohdy může i svého hostitele nakazit nemocí a tím jej usmrtit. Kohout má za úkol zajistit potomstvo, a tak násilím donutí slepice k sexu, stojí zde tedy na jedné straně vždy důležitý úkol a na druhé straně je problém s násilím, se kterým si nevíme rady.

Pokud se důležitý úkol nesplní, protože nepoužijeme násilí, může to mít někdy za následek veliké problémy a způsobí to tím i nějakou krizi v nás nebo okolo nás. V současnosti třeba tajná ekonomická policie nezlikvidovala veliké ekonomické parazity a následkem ekonomická krize, stejně tak pokud váš imunitní systém nezlikviduje bacily, tak onemocníte a nebudete moci pracovat. Aby společnost mohla ekonomicky fungovat, musí se v ní násilně neustále eliminovat vše, co není přirozené a normální pomocí velikého násilí, jinak se společnost promění v ekonomický blázinec a je v dlouhodobé krizi.

Štítky: