Přeskočit na obsah

Na počátku je vždy jednoduchost

Víra v zázraky byla na evolučním začátku jednoduchá a potom se začala stávat složitou, stejné je to i s informacemi které byli taky na evolučním začátku jednoduché a potom se začali stávat složitými. Abychom neměli se složitostí problémy tak evolučně vznikla optimalizace, která se snaží proměnit složité na jednoduché, je to obrazně úklid kdy se udělá ve složitém systému pořádek a vyhodí se vše co je zbytečné.

Lidová moudrost vzniká díky optimalizaci složitých informací, a tak dokáže stručně a jasně popsat něco co nechápeme. Často se setkáváme s tím, že je problém něco optimalizovat, příčinou je zde to že složitost někomu přináší výhody a zisk, proč by na světě nemohla být globalizace kdy by se sjednotila; řeč, peníze, zákony, morálka, normy atd.

Nejednotnost vytváří zbytečnou složitost a následkem jsou problémy na které není řešení. Nebude to už trvat evolučně dlouho a bude zde umělá inteligence a ta realizuje globalizaci a jakýkoli odpor proti globalizaci bude naivní a marný, lidi nebudou zde už mít žádné výhody díky kterým se měli dobře, skončí rozdělní lidí na ty, co byli nahoře a ty co byli dole. 

Štítky: