Přeskočit na obsah

Na dokonalý systém se lze spolehnout

Dokonalé je to, co bezchybně dlouho funguje, hmyz je důkazem toho, že je možné dokonalost skutečně realizovat, protože hmyz zde bezchybně dlouho funguje. Jak vlastně vzniká dokonalý živý systém? Dokonalý živý systém vzniká díky velikému dlouhodobému existenčnímu konkurenčnímu tlaku, logicky opakem je nedokonalý systém, který je zde díky nedostatku velikého dlouhodobého existenčního konkurenčního tlaku.

Zkráceně lze říci že, díky zlu je zde dobro a díky dobru je zde zlo. Na hmyz zde působí dlouho veliký existenční konkurenční tlak a následkem je i dokonalost hmyzu, navíc hmyz zde žije velmi krátce a ve velikém množství, což urychluje logicky evoluční proces zdokonalování. Podívejme se třeba na naše lidské vzory, co zde něco důležitého dokázali a zjistíme, že zde byl vždy veliký a dlouhý tlak na tyto jedince a díky tomu zde došlo k jejich zdokonalení a vyniknutí.

Mnozí hledají zázračné metody, pomocí kterých by bylo snadné dosáhnout dokonalosti, vše, co zde ale rychle získáme o to i rychle přijdeme, je to jako s hubnutím kdy po rychlém zhubnutí, většinou zase i rychle získáme nazpět svojí velikou hmotnost. V současnosti společnost hledá nový dokonalý řídící automatický systém, který by nahradil nefungující třídní ideologické systémy, založené na ubohých autoritách a kultech.

Jediné, co může naši civilizaci řídit je umělá inteligence a roboti, ten, kdo jako první začne využívat ve velkém umělou inteligenci a roboty získá strategickou mocenskou a ekonomickou výhodu a bude si moci diktovat tvrdé podmínky těm, co nevyužívají dosud roboty a umělou inteligenci. Robotismus nahradí kapitalismus, bude to tak zásadní změna že to bude, jako když se opice proměnila v člověka.

Štítky: