Teorie v praxi selhávají, a to jistě má i svoji příčinu, příčinou je vždy situace, se kterou teorie nepočítala, víra v teorie je začarovaný kruh, ze kterého se nemůžeme dostat už mnoho tisíciletí, jakmile je informace zaznamenána tak se z informace stává většinou teorie, na kterou se spoléháme.

Teorie jsou cesty, po kterých se mohou informace a programy rychle a bezpečně pohybovat k cíl. Tak jako je drahé a obtížné budovat a opravovat cesty, tak je i drahé a obtížné budovat a opravovat teorie, zde se dostáváme k problematice pružnosti, díky které je možné nahradit staré teorie za nové teorie.

Minulost je plná příkladů kdy se staré teorie nahrazovali za nové teorie a vždy to bylo spojeno s velikými problémy, kdy zde byl strach z nové teorie. Je třeba si konečně přiznat to že lidi dělají chyby, chybují dělníci i prezidenti, nikdo není natolik dokonalý, aby nechyboval!

Myšlení to je počítání a při počítání se chybuje, nechybují jenom lidi, chybují i zvířata a programy, vše v nás a okolo nás to je evoluční proces, a tak je zde vše dočasně. Udělal jsi chybu tak tě potrestáme, nechybuješ tak tě odměníme, tak to zde funguje, kdo nic nedělá ten nechybuje, a tak se z něj stane prezident. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..