Mrtvou krávu nepodojíš

Já jsem Sancho Panza, který doprovází svého pána Miloše Zemana, při boji s větrnými politickými mlýny, může Miloš Zeman porazit větrné politické mlýny? Zde je zásadní konflikt v myšlení mezi myšlením Miloše Zemana, který věří, že politické větrné mlýny lze jednou geniálně porazit, jeho víra je pevná, naopak já jako Sancho Panza, nemám žádnou víru v to, že je možné politické větrné mlýny někdy nějak porazit. 
Miloš Zeman nespatřuje větrné mlýny on spatřuje zlé rytíře v plné zbroji a tasí ostrý jazyk a vyráží s těmito rytíři do boje, ale lopatky větrného mlýna jej vždy zachytí a odhodí daleko potom nastupuje logiky Sancho Panza, který ošetřuje rány na duši, které Miloš Zeman utržil v tomto svatém boji. Miloš Zeman četl mnoho knih o ekonomických rytířích, co se proslavili v boji o fungující ekonomiku a tyto dětsky naivní ekonomické knihy, mu vlezli bohužel mnoho na mozek. Ekonomika je věda o tom, jak při řízení nechybovat. 
Když jako Sancho Panza říkám tuto definici svému pánu, tak na mě on kouká, jako tele na nová vrata, a myslí si o mě, že jsem ekonomický idiot. Jak je to možné že někomu lze mozek snadno přeprogramovat, a učinit z něj Don Quijote, který bojuje s politckými větrnými mlýny a někomu kdo je jako Sancho Panza, nelze mozek žádným způsobem nějak přeprogramovat? 
Je to otázka silné vůle, ten kdo má slabou vůli, se zde stává Don Quijote, a ten kdo má silnou vůli, se zde stává Sancho Panza. Silnou vůli má ten, kdo hraje závodně šachy, a ten kdo nedokáže hrát závodně šachy, má slabou vůli. Proč naše vláda při řízení ekonomiky chybuje? 
Naše vláda nemá vědomosti o tom jak při řízení ekonomiky nechybovat, tyto vědomosti se získávají jenom praxí a nelze je získat na vysoké škole, naše vláda by měla začít důkladně studovat jak žil a podnikal Tomáš Baťa, potom by jim mohlo konečně dojít, proč je státní svatá kráva, kterou dojí vláda hubená a nemocná natolik, že je zde strach z toho, že brzo zemře a mrtvou krávu už vláda nepodojí. Moje maminka pracovala ve firmě, kterou vedl Tomáš Baťa, takže o této podnikatelské klasické osobnosti mám dostatek informací.
Díky za vaše ohodnocení
[Celkem: 1    Průměr: 5/5]