Statistiky v nahotě odhalují že za našimi dluhy jsou monopoly, podívejte se do přírody zde nejsou monopoly, a tak zde nejsou ani dluhy. Monopol dělá z lidí a organizací loutky závislé na monopolu, rozdělení lidí a organizací na ty co jsou nahoře a ty co jsou dole je zde díky monopolům! Války to jsou konflikty mezi monopoly, války v nahotě odhalují to, že jsme všichni jenom loutky ovládané monopoly. 

Tam kde lidi používají peníze tam jsou i monopoly a je tam i inflace která peníze rychle znehodnocuje, peníze spojené s inflací jsou skryté placení daní státnímu monopolu. Pokud chce někdo být rychle milionářem, tak toho může dosáhnout jenom díky monopolu, pokud by zde nebyli nikde možné monopoly, tak by zde nebyli dluhy ani milionáři. 

Veliký nárůst psychických nemocí a tím i veliká konzumace; cigaret, alkoholických nápojů, léků na deprese atd. je zde díky monopolům, víra v zázraky, které se stanou po; smrti, volbách, investicích atd. je zde díky monopolům. Monopoly jsou jako medúzy, které se stali invazním druhem a tím narušili normalitu v oceánech a mořích.